Wpis z mikrobloga

@Boska_Klaudia: też myślę, że to jest i pewnie będzie nisza. Sam siedzę w świecie jvm od dłuższego czasu, ale chciałbym spróbować zawodowo popracować w tym języku. Go próbowałem i zupełnie do mnie nie przemówił.
pewno kilka jest ale Rust to jest nisza i nie wiadomo czy będą takie czasy kiedy nie będzie. Go (podobny cel - wannabe zamiennik C) jest o wiele popularniejszy.


@Boska_Klaudia: Go i Rust to języki stworzone do kompletnie innych rzeczy. Współcześnie C jest bliżej Rusta niż Go ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kosciej: Myślę, że warto poświęcić swój czas dla zrozumienia samego konceptu nawet jak nie będzie
@Hauleth: @maad: zgadzam się, że nie jest tak trudny, szczególnie dla osoby która miała do czynienia z c++ i językami funkcyjnymi. Dla mnie np. trudniejszy do zrozumienia był Haskell (nie wyszedłem poza kursy, książki i tutoriale). Co nie zmienia faktu, że Rust jest sporym wyzwaniem.

Co do ownership, to moim zdaniem ta część jest dużo prostsza od wynikających z niej lifetimeów, które zmuszają do głębszego zastanowienia nad tym jak strukturyzujesz
Go i Rust to języki stworzone do kompletnie innych rzeczy. Współcześnie C jest bliżej Rusta niż Go ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@maad: absolutnie zgadzam się, Go świetnie nadaje się do implementacji serwera (dużo IO) ale już do napisania np. systemu operacyjnego czy bazy danych - nie za bardzo. Nawet ludzie którzy pisali w Go np. CockroachDb - rozproszoną bazę danych sql, mówią, że teraz wybraliby coś innego.