Wpis z mikrobloga

Dzień dobry

Jaki kraj polecacie do wyjazdu?
W zawodzie elektroradiolog
Znajomość niemieckiego oraz angielskiego
Jestem zmęczony psychicznie oraz fizycznie co dzieje się w naszym kraju, nie chce zakładać tutaj rodziny bo najzwyczajniej na świecie bałbym się.
Dodatkowo niepewność finansową zwiazana z całą otoczka wzrastającej inflacji.
Pomijam nastawienie jednego człowieka do drugiego, ogólnie nazywając to "Polskim piekiełkiem"
Mam 28 lat, nie chce zmarnować sobie tutaj życia...
#emigracja #praca #polska #pytanie
  • 11
  • Odpowiedz
@wykop_lub_zakop: Tak z ciekawości, to w odniesieniu do specjalności medycznej? Pytam, bo sam pracuje na emigracji, w Luksemburgu, branża finanse i nikt nigdy o żadna nostryfikacje nie pytał a mój polski magister był tutaj uznany normalnie jako równorzędne "masters degree". Po prostu tłumaczenie dyplomu przez tłumacza przysięgłego, tak to chyba działa w UE? Co innego kraje typu USA, Australia. Pytanie bez złośliwości, autentycznie pytam bo nie wiem i jestem ciekaw.
  • Odpowiedz
@encourager: W finansach nie ma czegos takiego jak prawo wykonywania zawodu i specjalizacja dla lekarzy, uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi dla inzynierow albo aplikacji dla prawnikow. W tych zawodach odpowiedzialnosc jest bardziej powiedzmy bezposrednia za zycie i zdrowie ludzkie stad ich regulacja i to czesto rozna w roznych krajach.
  • Odpowiedz