Wpis z mikrobloga

Hej, ma ktoś jakiś pomysł co poprawić aby druk był lepszy? PLA (PlastSpaw). Temperatura ustawiona na 200, stół na 60, ale z tego co widzę to problem może leżeć w:
- poziomowaniu stołu
- flowrate
- temperatura filamentu?
Drukarka Anycubic i3 Mega S (najnowsza iteracja)

Grubość/wysokość warstwy wyszła gdzieś ok. 0.24 mm (zmierzone suwmiarką w miejscu grzie robią się dziury, po odklejeniu)

Wcześniej wydrukowałem kilka drobnych rzeczy na filamencie testowym. Nie było idealnie (warstwy w pionie nie zawsze chyba były dość dobrze sklejone, ale pierwsza warstwa wychodziła w miarę ładna, bez dziur).
To jest początek nowego filamentu (PlastSpaw)
#3dprint #druk3d #drukarki3d #drukarka3d #drukowanie #filament #diy #anycubic #ender3 #ender
  • 7
@saczuser: na pewno poziomowanie lewa gora zdjecia ladnie wprasowana a prawa mocno wypukla, jeszcze sprawdz srednice filamentu - ja juz pare razy sie nacialem ze niby dostalem kilka rolek 2mm i brakowalo materialu na wydruku, pozniej sie okazywalo ze to 1,75
@aso824: Na rolce jest 185-220. Dałem 200 jak w filamencie testowym.
@PeaceUN: Będę poprawiał, mam jeszcze miernik zegarowy to spróbuję poustawiać wszystko dokładniej, albo trzeba będzie trochę czasu poświęcić i zgłębić temat mesh bed levelling albo zamontować Touch 3D, bo już do mnie idzie (choć nie wiem czy sam mesh bed levelling nie będzie wystarczający).