Wpis z mikrobloga

Rodzice mają problem z telewizją, mianowicie na niektórych kanałach zacinają się programy. Leci sobie serial np. mjakmilosc i co chwile zacina i "rozrywa" się obraz. Sprawdziłem w ustawieniach test sygnału i faktycznie sygnał znika na 1,2 sekundy i powraca więc raczej tu jest problem. Siła sygnału jest w okolicach 90%, a jakość 70%.

Może ktoś się z tym spotkał i wie jak to naprawić. Poszukałem w necie i piszą, żeby konwerter wymienić, tylko konwerter był wymieniany parę miesięcy temu razem z talerzem (wymiana i ustawienie przez technika).
@Specjalista_Cyfrowy_Polsat
#cyfrowypolsat #telewizja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@taktylko: to że był wymieniany przez "technika" to nie znaczy że to dobrze jest zrobione. Sam co prawda tylko hobbystycznie się tym interesuję ale wiem jakie dziadostwo potrafią co niektórzy odwalić. Czasami wystarczy zobaczyć z czego jest instalacja zrobiona i jak. I już wiesz czy robił to jakiś amator czy prawdziwy profesjonalista. Te procenty to niewielka wskazówka bo nie ma żadnej normy dla tych procentów. Jeden tuner pokaże 50% i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@taktylko: jakiej firmy jest konwerter? Może zdjęcie złączy porób, konwertera. Może na zdjęciu będzie coś podejrzanego widać.
  • Odpowiedz
@Ramone: z tymi technikami to się zgodzę :d rodzicom nawet nie chce się do nich dzwonić żeby to ogarnęli, bo trzeba 5 osobom mówić co się dzieje, później wcisną jakiś kit typu włącz/wyłącz i tyle, trzeba prosić żeby ktoś zrobił tak jak ma być i za co się płaci...

ja w ogóle telewizji nie oglądam od lat, więc też nie wiem co i jak tam działa, ale jutro popatrzę ew.
  • Odpowiedz
@keep_it_real: @Ramone: nie wiem czy was to obchodzi ale problem leżał w konwerterze, tak jak pisałem był on wymieniony razem z nowym talerzem pare miesięcy temu, ale jak widać nawet "nowe" rzeczy mogą źle działać.
Po wymianie nic nie przerywa. Dzięki za podpowiedzi :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@taktylko: a jaki to był konwerter? Coś markowego czy Opticum? Bo jeśli to drugie to jest taka satelitarna Manta( ͡º ͜ʖ͡º) Firma co zamawia chińszczyznę pod swoją nazwą.
  • Odpowiedz