Wpis z mikrobloga

#nasznowydom teraz w Polsacie. Rodzina w 40-metrowym mieszkaniu w bloku. Syf kiła i mogiła. Chyba odkąd blok stoi nic nie było robione. Matka niepełnosprawna, ojciec niepełnosprawny. Trójka małych dzieci, dwójka z autyzmem. Dowbor pyta
- Z czego wy żyjecie?
- Noo ze świadczeń opiekuńczych i z rodzinnego (odpowiada ojciec)

I płaku płaku bo on się boi co to będzie jak go zabraknie, jak żona sobie poradzi... Mogl więcej dzieciaków natrzaskac. Skrajny debil. Zona tez nie lepsza () Sobie to sobie, ale jak można w taki syf sprowadzać dzieci i to jeszcze z obciążeniami chorobowymi. A dzięki Kaji Godek bedzie jeszcze lepiej w tym ciemnogrodzie

#gownowpis #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 46
  • Odpowiedz
  • 1
@WH40K: @Patatina: Bo to jest właśnie poniekąd kupno widza z takiej warstwy społecznej, ze się mu pomoże i wyremontuje. Dla telewizji koszty tego remontu to tyle co nic, a ludzie tam występujący w życiu takiej kasy nie widzieli. Te jasne wnętrza po roku będą wyglądały jak melina, jak ktos nie jest nauczony systematycznego sprzątania i dbania
  • Odpowiedz
@shnitzel: Prawda ekranu może być taka, że ekipa telewizyjna może (i chyba nawet to robi) wymagać od rodziny żeby zrobiła chlew żeby to wszystko wyglądało bardziej dramatycznie.
A pomijając nieroztropną reprodukcję (w przypadku osób niepełnosprawnych umysłowo IMO państwo powinno pomagać żeby nie zachodziła), też ciężko sobie wyobrazić żeby niepełnosprawne osoby same ogarniały sobie grubsze remonty, bo to jednak jest kawał roboty.
  • Odpowiedz
@shnitzel: o ile lubie ten program w wiekszosci, kiedy pomaga sie samotnemu rodzicowi (pracujacemu) ktory dziecko wychowuje a z przyczyn losowych nontej pomocy nie ma, juz nie mowiac o warunkach do remontu.

Uurzekl mnie ostatni odcinek samotnego ojca ktory wychowuje dwoje dzieci sam, matka poszla w tango a jak byli razem to dzieci siedzialy w lozeczku caly czas i idawaly psa bo tylko taką zabawe mialy -sluchanie szczekania psa za oknem,
  • Odpowiedz
Jednak państwo pozwala się reprodukować jak zwierzęta i żyć w takich warunkach i to jest przykre


@shnitzel: W sumie niestety ciężko mi sobie wyobrazić inne rozwiązanie. Przy przymusowej sterylizacji, nawet orzekanej przez sąd rodzinny z trójstopniowym prawem apelacji, byłby straszliwy krzyk. Przy jednorazowym dużym zasiłku w zamian za taki zabieg (byłaby podwójna korzyść - mieliby kasę na remont i nie mieli dzieci) - pewnie też. Zresztą teraz kobieta nie może się
  • Odpowiedz
@shnitzel: A, i jeszcze jedna #!$%@?ąca sprawa w tym programie była taka że przez X sezonów instalowali w remontowanych chatach #!$%@? kominek na drewno bo taką mieli umowę sponsorską. Rozumiem że pompa ciepła jest droga a jej producent nie widzi w Polsacie swojego targetu, no ale może chociaż gaz.
Teraz chyba mają umowę z jakąś firmą od ogrzewania elektrycznego i biedne rodziny będą bankrutować ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@shnitzel: oczywiscir ze tak. Miotla w sklepie czy puszka farby krocie nie kosztuje. Ale w tym odcinku to bylo DEJ BO MNIE SIE NALEŻY. Mam takie wrazenie ze to po prostu ich sposob na zycie.
Sama choruje na serducho, 10 lat pracowalam jako nauczycielka. Od 2lat siadłam na dupie, prowadze dom plus pomagam mezowi w jego biznesie (faktury, zamowienia, papiery, rejestr klientow - nie jest tego duzo ma warsztat samochodowy) ale
  • Odpowiedz
@shnitzel: Ich historia miłosna: "Nas połączyły właśnie choroby wspólne" - nie wiadomo czy się śmiać czy płakać xD no ale nie śmieję się z tej sytuacji, tylko mając tyle chorób decydować się na dzieci... cóż, nie mi się wypowiadać bo ma to wiele stron...
  • Odpowiedz
Mnie ten program wpienia niesamowicie- zdecydowana większość ludzi nie powinna tam się znaleźć tym bardziej że pomoc powinna polegać na czym innym niż wyreczaniu z problemów :)
  • Odpowiedz
@Znowu-sie-nie-chce: Łee, czyli chyba był tylko jeden sezon z ogrzewaniem wiodącym do bankructwa. PV przynajmniej przez kilka lat wygeneruje im fajne oszczędności, czyli wygranko.
Ale za te piece na paliwa stałe i tak powinni smażyć się w piekle, przecież przez kilka sezonów wygenerowali kilkaset szkodliwych pieców, na których wymianę rodzin nie będzie stać. A w sumie jeśli te rodziny były tak biedne to mogli im ogarnąć PC z 90% dofinansowaniem, sami
  • Odpowiedz
@sredni_szu: mysle ze biora akurat co dają sponsorzy za reklame w tv. I tak mysle ze koszty mają mniejsze dajac w miesiacu 8 systemow ogrzewania niz placic za czas antentowy na reklame. BTw w ostatniech odcinkach widzialam ze kupowane byly garnki z Galicji, firmy produkujqcej niedalejo mnie. Az podpytam klienta meża, ktory tam pracuje na magazynie czy cos wie jak to dziala ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Znowu-sie-nie-chce: Nie no, na bank producent każdego produktu, który pojawia się na ekranie za to dodatkowo płaci i to na pewno więcej niż wynosi koszt towaru. 3 minuty wstawki o zakupach w sklepie pewnie kosztują tyle co 2 minuty reklamy + towar za darmo.

Ale mimo wszystko uważam, że przy rosnącej świadomości ekologicznej telewizja ma pewne społeczne obowiązki i wstawianie pieca na paliwa stałe, nawet jeśli producent za to dopłaci, jest
  • Odpowiedz
@sredni_szu ja ten program lubię, chociaż zdarzają się rodziny, które nie wiem co tam robią. Np. babcia z dwiema wnuczkami, w mieszkaniu w bloku remontowanym ostatnio z 30 lat temu. Mieszkanie jak mieszkanie w bloku u babci ¯_(ツ)_/¯ Stare meble, gniazdka, rury, ale tragedii nie ma. A dziewczyny miały odremontowany niedawno pokój, bo widać że ściany pomalowane dopiero co, nowe i w miarę fajne meble z jakiegoś Bodzia czy innego. Laski średnio
  • Odpowiedz
@whiteglove: Też lubię bo to korwinistyczny raj - prywatna firma sama pomaga biednym i jeszcze na tym dobrze zarabia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale nie mogę się nie wyzłośliwić, że jak biedne ale zadbane mieszkanie (czyli ludzie, którzy coś tam próbują robić) nie jest ok, no to powinni w takim razie remontować tylko zapuszczone chlewy - ale to też źle ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
  • 0
@sredni_szu: Ciężko znaleźć złoty środek w tym wszystkim ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A jesli chodzi o sponsorów to gnije z tych ustawek w tych marketach budowlanych jak pracownik tłumaczy co im proponuje i na co xD
  • Odpowiedz