Wpis z mikrobloga

#android #meizu

Mireczki, bo zaraz to przez okno wypi....

Mama ma telefon Meizu M6T, ale klasycznie coś poklikała i przy screenshocie nagle zniknął jej Navigation Bar. W opcjach jest elegancko zaznaczony pasek i nic. Całe ustawienia przekopałem, restarty, customowe navbary, launchery, no nic nie pomaga.
Dobrze, że jest gałka SmartTouch, więc można się jakoś poruszać po systemie, ale matka nie ogarnie.
Ustawienia fabryczne to jest ostatnia rzecz, którą bym chciał zrobić, bo nie pamiętam haseł itp.

Ktoś miał taki problem? Na necie klasycznie nic nie jest napisane na ten temat. A jak już to root i grzebanie w build.prop, co też mi się nie uśmiecha bawić ()
BlackReven - #android #meizu

Mireczki, bo zaraz to przez okno wypi....

Mama ma ...

źródło: comment_1605459004HNvIFWnBSf9AjYLuBh9CLp.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Eskeel: jeśli masz chęci to spróbuj poprzez ADB odinstalować ten navbar czy cały launcher od meizu. Szukaj pod adb shell pm uninstall.
Jeśli nigdy nie używałeś ADB choćby z rootowaniem telefonu, instalowaniem innego bootloadera czy custom roma, to chyba lepiej od razu przywrócić telefon do fabrycznych i liczyć że się sytuacja nie powtórzy.

Przy czym zanim to zrobisz, lepiej przypomnij i zmień hasła do głównych usług.
  • Odpowiedz
@Dibhala: Kiedyś się sporo bawiłem, ale telefon ma z 3 miesiące, więc głupio tak tracić gwarancję :D

No i miałem nadzieję na jakąś magiczną kombinację kliknięć czy ukrytego kodu do przywrócenia tego pieruństwa ()
  • Odpowiedz
@BlackReven: żadnej gwarancji nie stracisz, "odinstalowane" aplikacje przywraca się jedną komendą. Tak czy srak przywrócenie fabrycznych przywraca wszystkie ustawienia i oprogramowanie producenta.
  • Odpowiedz