Wpis z mikrobloga

Programistyczne świry mam dość mocno #!$%@? pytanie, a mianowicie. Jak bardzo #!$%@? pomysłem jest władować wszystko, co potrzebuję do obiektu, podać go do funkcji à la init/main eksportowanej z native module napisanego w Rustcie i przejąć ten obiekt w Rustcie i na nim operować. Jaki będzie potencjalny slowdown przy przekazywaniu obiektu? Jak bardzo to #!$%@? pomysł? Zamierzam zlockować silnik js asap w Rustcie jakby co.

#rustlang #programowanie #programista15k #electron #javascript #nodejs
  • 12
@PsychoFun: może znajdzie się ktoś, kto zna odpowiedź na moje pytanie i akurat siedzi na wykopie, a nie stacku więc może mi pomoże. Jeśli ma to zwiększyć szansę na potencjalne znalezienie odpowiedzi na moje pytanie to, czemu by się nie spytać nawet na tym wykopie.
@Snowdr0p: chyba serializacja obiektu z js do rusta bedzie dużo kosztowała bo najpierw trzeba zrobic stringfy a potem serde to znowu serializuje. Nie znam sie za dobrze ale projekcik w wasm robie i chyba to tak wygląda. Jeżeli sie mylę proszę minie poprawić
@Snowdr0p: jakbym sam to robił to pewnie zrobiłbym szybkiego poca + perf record, zeby zmierzyć co ile zajmuje CPU. Na pewno obsługa typów z biblioteki do modułów będzie wolna, więc warto pomyśleć o mapowaniu na natywne typy Rustowe i w drugą stronę. W przypadku wszelakiej rodzajów FFI jest taka zasada, że koszt wywołania jest zazwyczaj wysoki, więc im dłużej siedzisz w jednym wywołaniu tym lepiej. Ostatnio widziałem post na reddicie, gdzie
@Snowdr0p: Rozważ kwestie zużycia pamięci w wasm. Podobno (nigdy nie testowałem, nie mam pewności) zużycie pamięci może tylko rosnąć, nawet jak zwolnisz pamięć w Rust to po stronie JS/Webassembly.Memory nie zostanie zwolniona.

https://github.com/rustwasm/wasm-bindgen/issues/2241#issuecomment-660127263

i https://rustwasm.github.io/docs/book/what-is-webassembly.html#linear-memory

PS. nie miałem okazji pisać aplikacji w pełni w wasm wiec nie znam się. Chociaż w create yew.rs tak właśnie robią.
@PsychoFun: o #!$%@? ci chodzi typie, zadal pytanie pod pewnymi tagami, gdzie przesiaduja ludzie znajacy sie na tych technologiach a ty zamiast pomoc albo sie nie odzywac to reklamujesz forum posiadajace kategorie o takiej samej renomie jak elektroda. Juz wolalbym sie na reddicie zapytac zamiast na tym sciernisku
@rimyi: 4programmers ma #!$%@? opinie ? To grubo. Jeszcze nigdy się nie spotkałem z tym, żeby ktoś mi z problemem nie pomógł. Ostatnio problem rozwiązywał sam Jarek Ratajski, ale nie, lepiej pytać wykop :D ale spoko, dużo ludzi odpowiedziało, jest git xd