Wpis z mikrobloga

@Gaku745 Jaki fanatyzm? I w dodatku zawzięty? Czym niby się objawia? To przecież nie ja non stop #!$%@? wasz tag i non stop gadam o libertarianizmie. Jak zacząłeś spamować caps lockiem LIBERTARIANIZM TO SOCJALIZM czy podobne pierdoły, to się nie dziw, że odpowiem w podobnej formie. Nie bądź hipokrytą, przecież normalnie kulturalnie z tobą rozmawiam, nie obrażam itp.
@Ekspert_od_niczego: Porównywanie pięknych idei takich osób jak Proudhon, Bakunin, Kropotkin albo Emma Goldman do totalitaryzmu i barbarzyństwa jest niczym innym, jak fanatyzmem. Ja chcę wam pokazać pozytywną stronę nurtu społecznego anarchizmu i wolnościowego socjalizmu, a ty reagujesz irracjonalną agresją.
@Gaku745

Porównywanie pięknych idei takich osób jak Proudhon, Bakunin, Kropotkin albo Emma Goldman do totalitaryzmu i barbarzyństwa jest niczym innym, jak fanatyzmem.


Czy ty nie rozumiesz, że one są piękne tylko dla ciebie i tobie podobnych? Nie tylko ja, ale przytłaczająca większość społeczeństwa się z nimi nie utożsamia. Jeżeli nie przyjmujesz w ogóle do wiadomości, że ktoś może mieć inne zdanie, to jest właśnie fanatyzm. Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że nie
@Gaku745 W sumie ciężko o większą konserwę, niż wasz przyjaciel Stalin, także socjalista. Wskaż na libertarianina, który dokonał czegoś podobnego.

PS czy od tej pory możemy zaprzestać obustronnego obrażania się i kulturalnie dyskutować?
@Gaku745 Źle mnie zrozumiałeś. Nie stawiam cię na równi ze Stalinem, twierdzę, że on też był socjalistą. Dla mnie kapitalizm nie jest celem. Celem jest libertarianizm, a dokładniej wolność rozumiana w sposób libertariański. Kapitalizm jest sposobem do jego osiągnięcia. Ale nie mam nic przeciwko temu, żebyście robili sobie socjalistyczne komuny i żyli tam jak chcecie - tylko nie zmuszajcie do tego mnie i innych.

dopóty nie możemy tego zaprzestać, bo to dalej