Wpis z mikrobloga

Mirki, co wybrać bo mam duży problem :>
Jeszcze nigdy nie miałem iPada.
Obejrzałem kilka recenzji ale nie rozwiały one moich wątpliwości.
Chętnie opinii posłucham posiadaczy :)

#apple #ipad

Który iPad ?

  • iPad 10.9 (2020) 64 GB 23.7% (9)
  • iPad Pro 11 (2018) 64 GB 21.1% (8)
  • iPad Pro 11(2020) 128 GB 55.3% (21)

Oddanych głosów: 38

  • 8
@Mathouse88: Miałem w sumienpodobny dylemat i wczoraj zamówiłem iPada 10.9 z 2020, bo w sumie różnice w Pro nie miały dla mnie wiekszego znaczenia - chociaż szkoda ze nie ma ekranu 120Hz. Pozostałe różnice to Touch ID zamiast FaceID, brak LIDAR, brak dwóch kamer
@Mathouse88: a do czego będziesz go używać? Jak do przeglądania neta, YT i Wypoka to zwykły 2020 wystarczy - mam takiego z 2018 i do podstawowych zastosować nic więcej nie potrzebuje. Jakbym miał bardziej pracować, tworzyć dokumenty i np. rysować to Pro lub Air. A jakbym miał trochę więcej kasy to wymieniłbym zwykłego na nowego Aira.
@Mathouse88: miałem ipada 2019 i był serio spoko, jednak z zazdrością patrzyłem na pro (nowy design), dlatego sprzedałem i czekam na dostawę pro 2020 xd
Mając Face ID w iPhonie nieco irytowało mnie Touch ID, do tego stara bryła, mniejsza pamięć, 60 vs. 120 Hz i ogólnie stwierdziłem, że wolniej się zestarzeje.
Jakie masz wątpliwości, których recenzje nie rozwiały?
@mental_cat: oglądałem różne recenzje gdzie był porównywany iPad Air 2019 i 2020, iPad Air 2020 / iPad Pro 2020 i iPad Pro 2018 / 2020. Generalna konkluzja była że starszych wersji nie opłaca się zmieniać na nowsze bo w normalnym używaniu niewiele się różnią pod względem szybkości. Natomiast nie chce przyjanuszyć tych 700 czy 1000 zł jeśli kupuje coś na kilka lat i się zastanawiam jak te sprzęty działaj w praktyce.
@Mathouse88: Pro jest zajebisty. Z tego co widzę lepiej trzyma na baterii niż mój poprzedni 7th gen (a tamten tez dawał radę). Siedzę na nim od 15:00 i oglądam Netflixa, YouTube, wykopy itp. i ma 77% (ekran włączony lekko ponad 4h - gdzie jak moj iPhone X dociągnie do 5h włączonego ekranu w ciągu dnia to zajebisty wynik xd). 120Hz robi robotę przy scrollowaniu, Face ID zdecydowanie wygrywa z Touch ID