Wpis z mikrobloga

Cześć mirki,
chciałbym zakupić #rower dokładnie to #szosa .Jako, że do tej pory jeździłem na MTB i jestem początkujący w szosie to na ten cel chciałbym przeznaczyć 3 tys. zł.
Myślałem o #triban rc500 z hamulcami sora. Czy są jakieś alternatywy do tego? Rower kosztuje 2700, więc dopełniając do 3 tysięcy mógłbym zrobić jakieś modyfikacje, tylko co najlepiej byłoby wymienić w kwocie 300 zł?
  • 10
  • Odpowiedz
@Szkolna17PsychoFan: co do komentarza powyżej - 6000km zrobiłem na stockowych kołach i oponach z tego roweru i nic nie przebiłem. Myślę że z 200km po marnych szutrach z kamieniami. Plus dużo w mieście, na DDRach. 83-85kg ważę. Nie miałem ani jednego kapcia. Jeśli kupisz ten rower to dopóki nie #!$%@? koła to nie wymieniaj za wczasu :)
  • Odpowiedz
a coś typu zębatki etc? Bo póki co to też zostawiłbym stockowe opony na pewno na pierwsze kilkadziesiąt km


@Szkolna17PsychoFan: pedały zmień na zatrzaski jeśli potrzbujesz, reszta do pierwszego #!$%@?. Mi się nic nie #!$%@?ło przy 3000 km rocznie w 2 lata :)

zostawiłbym stockowe opony na pewno na pierwsze kilkadziesiąt km


@Szkolna17PsychoFan: czyli na jedną przejażdżkę? ;)
  • Odpowiedz
@Szkolna17PsychoFan: no to na 2 przejażdżki ;) serio, jak nie wjedziesz w jakiś totalnie z dupy teren i nie ważysz 110kg to do zwykłego jeżdżenia te koła i opony Ci 2 sezony wytrzymają po szosie :) oczywiście nie zakładając standardowego pecha, przy którym możesz przebić oponę za 300PLN za sztukę.
  • Odpowiedz
@Szkolna17PsychoFan: W tych trzech stòwkach to sobie dokup latarkę jakąś lepszą, żeby nie przekładać między rowerami :) ewentualnie torbę na kierownicę lub pod siodło czy pod ramę, jakbyś polubił dłuższe dystanse i chciał wygodnie na cały dzień gdzieś polecieć.
No i pamiętaj, że nie musi Ci podejść stockowe siodełko w Tribanie - wtedy akurat jakieś nie najtańsze w tej kwocie dokupisz.
  • Odpowiedz