Wpis z mikrobloga

Za niedługo kupuje lapka i chciałem pograć w Tibie po prawie 8 letniej przerwie. Wtedy miałem 280rp, top25 na serwie, fajne czasy :D

Jest jakiś poradnik albo film, który nakieruje mnie jak poruszać się w realiach dzisiejszej gry?
Patrząc na filmy na YouTube to ilość zmian i całej mechaniki gry jest wręcz przytłaczająca.

#tibia
  • 23
@SpawaczPolimeru: w skrócie:

- ustaw sobie auto loot, na wiki masz jak to zrobić, to najważniejsza zmiana. Złoto w jednym plecaku w którym jest 5 innych plecaków, po huncie w banku mówisz "deposit all".
- sprawdzaj itemy które będą pojawiać się po zebraniu, jak widzisz że mają wysoką cenę na rynku, ustaw cenę rynkową, ciężkie i tanie zaznacz "skip when quick looting"
- włącz drop tracker, ustaw żeby dawało alert gdy
@SpawaczPolimeru: a, jeszcze jedno się pojawiło, taka nowa skrzynka, supply stash. Tam po huncie po prostu "przenosisz" plecak do którego będą szły lootowane rzeczy, wszystkie stackable tam się przeniosą, podobnie wrzucasz tam np puste butelki. Podobnie możesz tam przesunąć wszystkie swoje skrzynki w depo jednocześnie i wszystko co masz w skrzynkach zostanie tam przeniesione (polecam na starej postaci jak masz).
@tomtom666 po pierwsze to san, a po drugie to pod każdym innym klawiszem tylko nie pod spacja, po 3 palek to nie knight. Uciekające moby to nie problem. Niech sobie ustawi jak chce hotkeye. Są druidzi którzy leczą pod spacja, ale con pod spacja to najgłupsze o czym słyszałem.
@jadepobiegac: con ma wyższe dmg, a od 5 many różnicy nie zbiednieję. To najczęściej używany przeze mnie teraz czar, częściej nawet od leczenia, a spacja to najłatwiejszy do ogarnięcia klawisz, co innego pod nią mam niby podpiąć.
@jadepobiegac: jak go miał, to nie było nawet sterowania WASD. Grałem w czasach gdy on grał i przestawienie się na nowe sterowanie było najlepszą rzeczą jaką zrobiłem, tylko wcześniej na upartego próbowałem grać tak, jak się przyzwyczaiłem, kursorami.
@jadepobiegac: kurde chłopie, odnoszę wrażenie że piszesz tylko w celu wywołania konfliktu i udowodnienia czegoś. Takie napinki internetowe nie są zdrowe, potem przenosi się takie podejście do realnego życia i są problemy, bo nagle człowiek budzi się bez przyjaciół.

Jest bardzo duża szansa, że gość nauczył się grać na starym kliencie, bo też 280 w weekend nie zrobił, a z flash clienta mało kto korzystał bo mulił jak śmierć. Dla takich