Wpis z mikrobloga

Mirkasy,
chcę sobie ogarnąć Spring WebFlux i ogólnie potrzebuję jakiegoś publicznie dostępnego REST API udostępniające dane. Celem jest stworzenie serwisu, który będzie zaciągał skądś dane i następnie uderzał na reaktywny endpoint drugiego serwisu, który jakoś to będzie konsumował. To w ramach nauki. Accuweather odpada bo udostępnia tylko 50 requests per day. Chyba, ze macie jakiś inny pomysł jak można potestować/nauczyc się Webflux i reactive streams?
#java #spring #programowanie
  • 5
@victordeleco2: Możesz użyć to co miras @pwasowsk zaproponował czyli CoinGecko. Masz chyba ograniczenie do 60 requestów na minutę ale całkiem sporo oferuje więc powinno wystarczyć. Możesz też od razu przećwiczyć cachowanie pewnych danych. jak chcesz możesz użyć redis ale czysto w ramach przećwiczenia możesz cachować w aplikacji.
@pwasowsk: @Brodeon: Dzięki za odpowiedź. Czy ten plan stworzenia jednego serwisu, który będzie uderzał na takie CoinGecko coś tam przetworzył i następnie uderzał na endpoint drugiego serwisu? Czy może od razu to zrobić w jednym serwisie? Czy w zasadzie jest różnica czy requesty bede robil RestTemplate czy reaktywnym WebClient?
Trzy lata temu stare API Twittera dawało możliwość czytania strumienia notyfikacji (via HTTP), gdzie publikowane było około 3000 zdarzeń na minutę, które zawierały treść tweeta, jego autora i inne metadane. Nie wiem jak jest teraz, musiałbyś sprawdzić. Nie wiem też czy przy tej skali zobaczysz zalety i wady reaktywnego podejścia.