Wpis z mikrobloga

Nie może tych przesuniętych słupów ciągnąć wyżej, bo mu się otwory okienne na tej elewacji nie będą zgadzały


@berman: wiem wiem, sam bym zrobił wieniec, pominą ostatnią warstwę i w jej miejscu zaszalował już startery we właściwych miejscach ale to czas i dodatkowe koszty.
@Lukama: Ale jak tego nie zrobi, a sam przyznał że przesunięcie jest o ok. 20 cm, to z jednej strony będzie musiał zwęzić otwory o te 20 cm i z drugiej to samo, żeby było symetrycznie. Razem ok. 40 cm. To jest gruba ingerencja w projekt, na miejscu inwestorów w życiu bym się na to nie zgodził. Ale nie mogę wykluczyć, że oni się zgodzą (o ile w ogóle wiedzą o
Pozostaje kwestia kierownika budowy i jego rzekomej wypowiedzi, że te słupy są niepotrzebne. Trudno mi w to uwierzyć...


@berman: Ja to na budowlance się nie znam ale właśnie tego nie rozumiem.
Jest jakiś projekt który ktoś wykonał. Po coś te słupy dał. Nagle przychodzi kierownik budowy który mówi że ten słup to można olać bo niepotrzebny. Dla mnie to niepojęte
@carving85: Zgodnie z przepisami, zmiany w układzie konstrukcyjnym budynku kwalifikuje (czy są istotne, czy nieistne) i opracowywuje projektant tej konstrukcji. Jak zmiany są istotne - koniecznie jest uzyskanie zamiennego pozwolenia na budowę, jak nieistotne - projektant robi odpowiedni aneks do projektu (rysunki, opis, obliczenia), pod którym się podpisuje uprawnieniami, ale nie trzeba tego ponownie składać do urzędu. Z kolei kierownik budowy pilnuje, żeby zmiana została wykonana zgodnie ze zmodyfikowaną dokumentacją. Tyle
@Dawidg22: Raz, że go zna na pamięć, a dwa, że ten jego projekt jest prosty jak #!$%@?... jak drut :) Żadnych komplikacji, żadnych wymyślniejszych detali, nic.Tylko, że ludzie budują oprócz jego projektu także inne (a Sasanki 4 też jest z tych prostszych). Więc skoro ŁB aspiruje do miana guru budowlanki - powinien także inne projekty wykonywać bez takich problemów, jakie widzimy na ostatnich filmach :)
@berman: Teraz już nie zrobi wieńca na ścianie fundamentowej, bo ściana fundamentowa ma już ostateczną wysokość 5 bloczków. Musiałby albo podnieść "zero" (czyli zmienić istotnie projekt), albo skuć piątą wartwę (i czwartą chyba też) i wtedy wieniec. Ciekawe jak się wytłumaczy z tak potężnego błędu. Żeby tak #!$%@?ć fundament i jeszcze chodzić koło niego i nie zauważyć to trzeba mieć TALENT
@Intelekt: Moim zdaniem nie ma wyjścia, a rozbiórka dwóch warstw bloczka to ile potrwa - pół godziny? Z tym, że zamiast robienia wieńca po całości znacznie lepszym i ZNACZNIE prostszym rozwiązaniem jest pionowe wycięcie wszystkich (5) warstw bloczków na tych dwóch stopach fundamentowych (to łącznie będzie 10-20 bloczków) i ponowne zalanie słupów. Zbrojenie do stóp na kotwy chemiczne.
@berman: Dobra, słupy jak słupy, a co z przesuniętym zbrojeniem ławy? Przecież jak wymurują wszystkie ściany i położą dach to pod tym ciężarem ława popęka na bank. Ale już będzie zasypane więc nie będzie widać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@berman: podjechać do Dębna, zobaczyć tablicę kto jest kierownikiem zadzwonić i zweryfikować ; )
@Dawidg22: nie czaję jak on się na tym wyłożył, jeszcze przy zalewaniu stoi prosto na ten słup który nie jest w osi, naprawdę nie widział, że mu się słup przesunął? mógł go złapać jakimiś deskami przykręconymi do desek szalunkowych aby mu nie odpłynął 20 cm w lewo
@Intelekt: podejrzewam, że jak mu te słupy się
@Intelekt: Odkuć i zrobić odkrywki, zobaczyć jak bardzo przesunęło się zbrojenie, poszerzyć wykop, uzupełnić beton. W skrajnym przypadku wylać tą ławę jeszcze raz. Zresztą może nawet nie trzeba odkrywek, może on ma to wszystko nagrane, co tam się wydarzyło.