Wpis z mikrobloga

15 lat temu zamordowany został Timur Kaczarawa, rosyjski działacz antyfaszystowski i anarchistyczny, student oraz gitarzysta punkowych zespołów Sandinista oraz Distress. W 2005 roku podczas wydawania posiłków w akcji Food Not Bombs zaatakowało go kilku neonazistowskich bandytów i zadało mu 5 ran w szyję. Timur miał zaledwie 20 lat.

#anarchizm #antyfaszyzm #punkrock #neuropa #antykapitalizm #bekaznarodowcow #bekazprawakow
CojonesComoMelones - 15 lat temu zamordowany został Timur Kaczarawa, rosyjski działac...

źródło: comment_1605297280XwzkHXaYaHEtzbdqBGgDya.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Timur Kaczarawa


@CojonesComoMelones: Coś tam słyszałem, smutna historia ;c

13 listopada 2005 Timur Kaczarawa wydawał posiłki w ramach akcji Jedzenie Zamiast Bomb na Placu Włodzimierza w Petersburgu. Po zakończeniu akcji udał się ze swoim znajomym Maksimem Zgibają do sklepu Bukwoed. Tam zostali okrążeni przez grupkę mężczyzn, którzy przed atakiem wykrzykiwali słowa "anti-antifa".


"Anti-antifa" brzmi niepokojąco znajomo. Szczególnie obrzydliwe że akurat pod tymi słowami go zamordowano.
  • Odpowiedz
@Gaku745: Dzisiaj się dowiedziałem o nim na peju jednej punkowej kapeli i też mi się smutno zrobiło (,) koleś, z którym moglibyśmy być dobrymi kumplami, sam znam wielu anarcholi i punków i to są najfajniejsi ludzie jakich mi dane było poznać
  • Odpowiedz
@CojonesComoMelones: @Gaku745: Głośno było o tym w 2005, informacja o zabójstwie i jego mocno jednoznacznych okolicznościach w polskich mediach najpierw na większą skalę pojawiła się w dogorywających ówcześnie fanzinach i na okołopunkowych forach, ale dość szybko znalazła się w mainstreamie. Bodajże w "Wyborczej" albo "Polityce" czytałem o tym artykuł, z przedstawieniem szerszej perspektywy subkulturowego półświatka petersburskich i moskiewskich ulic. Zresztą nad Wisłą, Brdą i Kłodnicą ówcześnie też było dość ostro,
  • Odpowiedz