Wpis z mikrobloga

Chińska logistyka weszła na nowy poziom.

Zamówiłem dwie rzeczy na Ali, od różnych sprzedawców, w dwóch kolejnych dniach.
Obie rzeczy przyszły zapakowane w jednej paczce.
W jej środku były dwa mniejsze kartoniki, każdy zaadresowany do mnie od tych dwóch różnych sprzedawców.

Trzecia rzecz którą zamówiłem - przyszła osobną paczką.

Ciekawe :)

#aliexpress
  • 14
ja to się zdziwiłem ostatnio bo jeden sprzedawca, towar zamówiony dzień po dniu a różne paczki z czego jedna dotarła tydzień temu, drugiej jeszcze nie ma
@marvin7: tutaj sytuacja jest inna. Bo paczki zostały jak domniemam przez kolejnego przewoźnika "skondensowane" do jednej w celu ichniejszym oszczędności. Ali dalej wysyła kilka paczek - nie w jednej.
Miałem ostatnio z miesiac temu podobną sytuację i w moim przypadku inpost był tym "spryciarzem" - nie pamietam czy placilem za każdą przesyłkę, czy była darmowa. @hellfirehe, a ty też inpost?
@hellfirehe: Poczta polska, jak trafia kilka paczek do jednej osoby na jedną sortownię, pakuje je zbiorczo w jedną i wysyła do miejsca przeznaczenia - widać to jak się ma kilka rejestrowanych, z czego jedna czeka max 2-3 dni na kolejną i gdy ta 2 przyjdzie, wszystko jest puszczane razem. Ja rekordowo w takiej zbiorczej miałam spakowane 8 nierejestrowanych + 3 rejestrowane.