Wpis z mikrobloga

@babajaro: ciesze się z Twojego szczęścia, ale wytłumacz mi jedno. Jaka jest różnica między łowieniem na kijek z żyłką i haczykiem a łowienie z super zajebistego sprzętu. Nie krytykuje ale nie widzę różnicy. Super że masz pasję.
@babajaro: na marginesie, zawsze podobają mi się bardzo cienkie wędki.

W ogóle szkoda, że nie potrafię znaleźć w necie budżetowego pickera z wyrzutem do choćby 80 gramów (im więcej tym lepiej), który po złożeniu miałby np. 52cm, nie więcej.
@babajaro: a temu staremu kołowrotkowi co dolega? jeśli przycina się trochę przy kręceniu, to zdejmij "plecki" obudowy i dokręć 1-2 śrubki trzymające główny mechanizm, bo jeśli się z czasem poluzowały, to one mogą być winne. A jeśli to inny problem, to nie doradzę tak prosto. Gdyby uchwyt miał luzy, to przełóż do niego uchwyt z innego kołowrotka o podobnym rozmiarze, może to rozwiąże problem.
@Hamza no niestety już grubszy problem, skręcanie i smarowanie nic nie daje, wyrobił się po prostu, za duży już przelot na kołowrotek za jakieś 80 złotych jak był nowy
@hasek34 wystarczy zrobić składową, wtedy spinning masz bardzo cienki, lekki, 240 cm, a złożony ma z 40 cm i 6 części, mam taki. A pickera do 40g, 240 cm mam o długości max 52 cm po złożeniu, ale on teleskopowy, cienki nie jest, wiadomo
@TerazPolska 6 składowe jakby feedery na ali widziałem, tam chyba krąży jeden model, choc ktoś na grupie fb pisał, ze wyrzut kłamie i ten kij ma może z 40g, typ tak sądzi po tym jak szczytówka się gnie pod ciężarem więc nie wiem ile ma racji.
Teleskop wygodniejszy do składania więc chętnie kupiłbym nawet gruby, ciężki, byle dalo się 80g rzucać
@Hamza: bierz pod uwage ze kazdy sklad to usztywnie wedki na laczeniu :/ jest duza szansa ze taki kij bedzie pracowal jak pala.

@MarkoWN wedkarstwo to taki fajny sport ze kazdy znajdzie cos dla siebie jest miejsce dla ludzi ktorzy chca tylko posiedziec nad woda z wedka i zakladaja glizde na haczyk 6 bo "mniejszych nie widac" do tego sygnalizator elektroniczny za federowa szczytowka i bombka na zylce przed kolowrotkiem i
@m_n_g: propos sygnalizatorów, to najbardziej podoba mi się drgająca szczytówka. W pierwszym roku wędkarstwa miałem jakiś spinning za grosze, teleskopowy, przestarzały, 210cm 5-30g, łowiłem nim na spławik i w nieciekawych miejscach przez pierwsze miesiące, plus tylko taki, że już wtedy używałem spławików np. 2g i haczyków nr 12, z czasem przerobiłem zestaw na grunt z rurką antyspątaniową i łapałem karasie, prawie każdy 70 dag, nie miałem podbieraka więc holowałem je na
@Hamza: najwazniejsze zeby wedkowanie cieszylo :D ja pierwsze wypady mialem z ruskimi teleskopami karpiowymi 360cm CW ok 60-80g twarda szczytowka ale to uzywalem jako wedki do gruntu, matcha, bolonki a i pierwszego szczupaka na to wyciągnąlem z woblerkiem. Teraz wole miec wedke dopasowana do metody i do rodzaju wody ale tez podejście do wedkowania mi sie zmienilo, teraz bardziej mi zalezy na punktach niz na rybach ;)
mng - @Hamza: najwazniejsze zeby wedkowanie cieszylo :D ja pierwsze wypady mialem z r...

źródło: comment_1605296195HEatIHKdOW5apgv6DwVr9a.jpg

Pobierz