Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi squotami i Antifą? Nie popieram ich, ale ciekawi mnie ten temat. Prawacy i narodowcy pieprzą o tej Antifie ciągle jakby to była jakaś przepotężna organizacja. Pamiętam, że z 3 lata temu riserczowałem internet na ten temat i wszystkie stronki, blogi były dead a aktywność na FP'ach była bardzo słaba.

Teraz znowu tak popatrzyłem, to aktywność na FP'ach wzrosła dzięki #protest ale still liczby lajków są dosyć małe. Z drugiej strony wszystko przenosi się na discordy, grupki i inne prywatne kanały. Internet swoje a rzeczywistość może być inna. Ciekawi mnie ile jest "członków" w poszczególnych miastach, jak to wygląda z tymi squotami. Wydaje mi się, że squotersi wyginęli z 10 lat temu, czy nie? A jak żyją, to jak wyglądają te squoty? Antifiarze mieszkają tam w w kilkanaście czy kilkadziesiąt osób? xD Chodzą normalnie do pracy codziennie czy może te squoty przerodziły się w klubokawiarnie gdzie się spotykają na piwko raz na jakiś czas? Ciekawe, ciekawe.

#neuropa #polska #warszawa #wroclaw #poznan #krakow #gdansk #antifa #anarchizm
SzalonyFanMalysza - Jak to jest z tymi squotami i Antifą? Nie popieram ich, ale cieka...

źródło: comment_16051840503MC1TVpdtmfFqPNzuAxWzY.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza oni nie mają czasu na aktywność w necie, bo ciągle gdzieś jadą autobusami. Jakbyś od dwóch tygodni z Niemiec do Warszawy jechał walczyć z patriotami polskimi to też byś nie miał czasu na lajki na fb.
  • Odpowiedz
@promateosz: No nie wiem, bo skłot skłotowi może być nierówny, poza tym na ten temat są same stare materiały sprzed wielu lat.

A skoro nic nie można na ten temat znaleźć, to może Antifowców jest z 200 na krzyż na cały kraj, to wtedy nasuwa się pytanie dlaczego prawaki robią takie dramy o nich? Dziwne.
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza: Rozbrat w Poznaniu aktywnie działa. Organizują koncerty, zajęcia z Muay Thai, yogi itp. Jest biblioteka społeczna, serwis rowerowy. Jakaś grupka tam mieszka na stałe, ale jak chcesz się dowiedzieć jak mieszkają, to musisz ich zapytać, bo część mieszkalna jest strefą prywatną.
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza: Zależy o co pytasz i co cię konkretnie interesuje, ja sam dużo nie powiem bo akurat bardziej się interesuję teorią, w praktyce to jeszcze tak bardzi nie siedzę, ale są w Polsce różne inicjacje, jak w Warszawie: Syrena i Cafe Kryzys, Przychodnia, Aktywny Dom Alternatywny, Wagenburg. W Poznaniu Rozbrat, AKK Zemsta. W Krakowie Warsztat i Zwrotnica – Dom Inicjatyw Społecznych. We Wrocławiu Wagenburg, Centrum Reanimacji Kultury, Dom Socjalny im. Piotra
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@SzalonyFanMalysza: Wg mnie takich zadeklarowanych jest właśnie może tyle, może z 1000. Ale jeśli nie pracujesz, nie masz nikogo na utrzymaniu czy chociażby zobowiązań w stylu rachunki, do tego żyjesz z jakichś tam zrzutek, to jesteś prawdziwym wolnym ptakiem. Obecnie (pomijając koronowe restrykcje) nie jest problemem dostać się na drugi koniec polski powiedzmy w te 10 godzin, żeby się pokazać i pojawić się w mediach.

"Stop bzdurom" od ich wiekopomnego dzieła
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza: W Polsce Antifa tak naprawdę nie istnieje, a przynajmniej taka klasyczna, która miałaby się zbierać w duże grupy i jeździć po kraju żeby blokować marsze czy cokolwiek. Ludzi gotowych na takie zabawy myślę, że mamy sporo poniżej tysiąca i to porozpraszanych po kraju.
Oczywiście, sympatyków jest więcej, co widać po akcjach typu Food Not Bombs, czy choćby po ilości Strzałek na banerach na Strajkach Kobiet, ale nie nazywałbym ich raczej
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza: polska Antifa to jedynie w Poznaniu i w Warszawie coś działa, a i tak praktycznie sama partyzanka. W otwartym starciu nie mają szans z żadną ekipą kibicowską. Podkreślam kibicowską, bo ekipy narodowców to też w większości żadni wielcy fajterzy, choć oczywiście nie wszyscy.
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza:

Prawacy i narodowcy pieprzą o tej Antifie ciągle jakby to była jakaś przepotężna organizacja


To triche podovnie jak GW i lewacy gadaja o tych mitycznych faszystach w Polsce itp

Oczywiscie faszysci tak jak anifa, istnieja ale jest to maly, nic nie znaczacy promilek spoleczendtwa. Dwa obozy robia z nich wielkie zafrozenie zeby miec kim straszyc
  • Odpowiedz