Wpis z mikrobloga

Mam smartfon #xiaomi redmi 3 pro 3/32 już od ponad 4 lat, co jest moim osobistym rekordem jeśli idzie o długość użytkowania jednego telefonu. Jak na taki staż telefonik bardzo dobrze się trzyma i na upartego mógłbym jeszcze z niego korzystać ale ostatnio padł mi główny mikrofon i mogę rozmawiać tylko na głośnomówiącym. Do tego nazbierało się kilka wkurzających mankamentów i zdecydowałem się poszukać nowego modelu.
Mój budżet to ok. 900 zł i raczej nastawiam się na Xiaomi. Początkowo myślałem o #redminote8 ale po obejrzeniu kilku recenzji stwierdziłem że jest za duży i nie potrzebuje 4 aparatów w tym 64mpx, który praktycznie nic nie daje bo zdjęcia są przecież przeciętne. Nie gram na telefonie więc to chłodzenie procesora i 6gb ram też trochę na wyrost. Widziałem że na allegro jest jeszcze dostępny #redminote5 za 650 ziko w wersji 4/64 i zacząłem się nad nim zastanawiać. W porównaniu z moim Redmi3 ma on mniejszą baterię o 100 mAh i o dziwo gorszy aparat główny 12 mpx ale ma jeszcze drugi aparat 2mpx więc nie wiem jak to liczyć. Myślicie, że zdjęcia będą lepszej jakości niż przy moim 13mpx w Redmi3? No i jest jakaś starsza wersja Androida 7.1. Ogólnie to wolałbym mniejszy ekran tak z 5 cali, tak jak mam teraz ale widzę, że przez te 4 lata wszystkie telefony urosły i nie ma praktycznie wyboru do tych 5 cali. Jak myślicie, warto się skusić na redminote5 czy jest jakiś lepszy model na rynku do tych 900 zł?

#telefony #smartfon
  • 9
@k2Marko: redminote5 za 650zl to rozboj w bialy dzien. To jest telefon 3 letni, bez wsparcia, zapewne jakis lezak magazynowy.

Niestety od xiaomi i ogolnie z wiekszosci marek nie ma nic o porownywalnej wielkosci
Ponad rok temu wyszel xiaomi mi 9se, ale jest go baaardzo ciezko kupic, o ile gdziekolwiek znajdziesz.
Moze pixel 4a od googla, ale to jest jednak troche wiecej niz 900zl o ktorym pisales. Oczywiscie jest tez iphone,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@k2Marko: padnięty mikrofon można łatwo wymienić, miałem to samo w redmi note 3 pro więc jakbyś jeszcze nie był bardzo zdecydowany na wymianę telefonu to rozważ też takie wyjście
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@k2Marko: nie zmieniaj starocia na starocia, kumpel ma RN5 i jednak w porównaniu do mojego RN8P jest spora różnica na prawie każdym polu. Oczywiście czy 5 czy nawet 4 dalej są używalnymi smartfonami, no ale jak na ten rynek to są stare. Jak chcesz coś tańszego to poszukaj RN8T w dobrej cenie. A to i tak już ponad roczny smartfon więc lepiej chyba byłoby brać coś z tego roku, ze względu
@k2Marko: jako właściciel RN5 również odradzam. To świetny smartfon, ale teraz wychodzi ostatnia aktualizacjia MIUI i kończy się wsparcie. Mam go 1,5 roku i za jakiś rok będę pewnie już mysłał nad zmianą. A no i ja te 1,5 roku temu płaciłem za swój coś koło 700 zł, więc cena którą podajesz to przegięcie.