Wpis z mikrobloga

Piszę jako posiadacz PS1, PS2 i X360.
Obecna oferta Xboxa wydaje się o wiele lepsza ekonomicznie, ale widzę że exclusivy przechylają u wielu osób szalę na stronę PS5.
Co w Exach takiego wyjatkowego? Mają lepszą grafikę dopasowaną lepiej do konsoli? Exy PS powalają fabułą? O co dokładnie chodzi?
#ps5 #xbox #playstation
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hadriell: widać lepszą jakość tych gier. Takie The last of us 2 i God of War są mega dobrze grywalne, powalają grafą, mają świetną fabułę. Weź teraz takiego Assassin's Creeda, gdzie co roku zmieniają tylko setting i mapę i masz to samo. Poza tym w exach masz dużo mniej bugów itp.

Osobiście co kto lubi, bo ja akurat miałem X360, potem PS4. Na razie idę w PS5, bo mam dużą
  • Odpowiedz
@hadriell: ja mam taki sam zestaw jak Ty i powiem tak, ze rowniez zbytnio nie kumam czemu oni az tak sie nad nimi spuszczaja. Glownie to sa gry singlowe albo maja podniete, ze tymczasowy ex jest tylko u nich.

Tu chodzi pewnie o ,,prestiz"

Bardziej od exow to patrz na spolecznosc i na polityke Sony bo niezle ich powalilo od PS4
  • Odpowiedz
@hadriell: Chyba wyżej nie powiedzieli najważniejszego. Są to tytuły na wyłączność czyli że pojawią się tylko na danej platformie i teoretycznie nie ma szansy że pojawią gdzieś indziej. Teoretycznie bo ostatnio pojawiło sie kilka tytułów z PS4 na PC. Przykładem z PS może być Spiderman, na switchu masz Zelde itp
  • Odpowiedz
@hadriell: To można podać na prostym przykładzie gry Avengers gdzie otrzymali ogromną markę z absolutnie miliardami dochodów z filmów a z gry wyszedł kupsztyl który aktualnie znajduje się w agonii przy sprzedaży ok. 3mln. Dla porównania spiderman ex od Sony również marvel tyle, że jak te gry wyglądają? Grając w spidemana masz wrażenie że ogladasz stare filmy Sama Raimiego, gra sprzedana w 14 mln egzemplarzy ludzie wolą ograć drugi raz
  • Odpowiedz
@hadriell: już tłumaczę, mam "gamingowego" lapka który uciągnie większość gier z gamepassa (podoba mi się idea tej usługi ale zagrałem dosłownie w 3 tytuły; SoT, Carrion, Grounded) w razie potrzeby ogarniam magię emulacji, mam też Switcha i Ps4 pro +VR (z psplus do 2022) które w przyszłości wymienię na ps5, więc mało istnieje gier w które nie mogę zagrać z powodu braku platformy i choćbym nie wiem jak kombinował nie
  • Odpowiedz
@ironlelele: zebym nie znal osob co ,,ten kto nie kupuje PS4 to musi miec chyba raka mozgu" i uwazaja to za nie wiadomo co to wiesz.

Zabawne jest to, ze wpierw jechali po #xbox ale jak obczaili, ze wcale taka zla nie jest + GamePass to juz zaczelo byc cacy.

Nie wiem u nas sie po prostu przyjelo, ze PS to jakis symbol bycia kims lepszym
  • Odpowiedz
Obecna oferta Xboxa wydaje się o wiele lepsza ekonomicznie


@hadriell Pod względem ekonomicznym, najlepiej w ogóle nie grać. Albo co najwyżej grać całe życie w Heroeski 3, koniecznie spiracone.

A odpowiadając na Twoje pytanie, chodzi o ogólną jakość, czyli połączenie dobrego gameplayu, fabuły, grafiki i optymalizacji.
  • Odpowiedz
@ironlelele: ja niby czemu?

Ja mam o tyle dobrze, ze gram na wielu platformach i nie mam takich problemow.

Wystarczy, ze zajdziesz do sklepu z elektronika i spytasz goscia co poleca. Odpowie co schodzi i z gadki wyjdzie co klient wybiera i dlaczego konkretnie taki i taki sprzet.
  • Odpowiedz
Mają lepszą grafikę dopasowaną lepiej do konsoli? Exy PS powalają fabułą?


@hadriell: Tak.
Pamiętam jak po skończeniu The Last of Us na PS3, nie mogłem przez jakiś czas cieszyć się innymi multiplatformowymi grami AAA, bo wszystkie przy TLoU wydawały się cienkie jak barszcz.

To tak jak z TV. Jeżeli masz średniaka, to oglądanie na nim może cię się podobać. Jednak gdy kupisz świetny TV, a średniaka oddasz np. synowi do
  • Odpowiedz
@ironlelele: skończyłem Tushime, teraz ogrywam nowego assassyna, i NIE POWIEDZAILBYM ze 'got wciąga je dupą '. Obydwie gry świetne, i w obydwu część rozwiązań nie do końca mi leży, ale na pewno nie jest tak, ze jedna z nich jest jednoznacznie lepsza.
  • Odpowiedz
@hadriell: exclusivy to excluzivy, oznacza to nie wiecej niz chwyt marketingowy.zeby stworzyc dobra marke i udostepnic ja tylko jednej konsoli zeby przyciagnac klientow, nie gralem ani w god of wara ani w uncharted bo sa #!$%@? xD za to zawsze zalowalem, ze nie moge pograc w halo
  • Odpowiedz