Wpis z mikrobloga

Z tego ciekawego konfliktu zbrojnego zapamiętam na pewno tego gościa poniżej. Artsrun Hovhannisyan - rzecznik armeńskiego MON-u. Kaukaska reinkarnacja sławnego "Bagdad Boba". Dziesiątki konferencji prasowych pełnych kompletnych kłamstw, bzdur i bajek urągających faktom, logice i zdrowemu rozsądkowi. W jego ponad miesięcznej medialnej opowieści Armenia cała czas "kontrolowała sytuację na froncie", "zadawała nieprzyjacielowi gigantyczne straty" i "odnosiła istotne sukcesy". Gdy zaś trzeba było w końcu przyznać się do utraty jakiejś miejscowości zawsze tracono ją na rzecz słynnych "grup sabotażowo - dywersyjnych złożonych z syryjskich najemników".
Najlepsze że w te jego dęte na pierwszy rzut oka opowieści niemal do końca wierzyła spora grupa użytkowników twittera, kilku wykopowiczów no i nasz as analizy i dziennikarstwa wojennego Witold Repetowicz.
PS. Dziękuje wszystkim stałym bywalcom tagu Karabach w ostatnim miesiącu. Było ciekawie i rzeczowo. Bez nadmiernej propagandy żadnej ze stron i bez zalewu tych durnych memów.Tylko same filmiki i info z frontu tak jak kiedyś na wykopie to bywało. Bez wątpienia największy wkład dał kolega @IdillaMZ. Pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnej wojnie.
#armenia #karabach #azerbejdzan
Thorkill - Z tego ciekawego konfliktu zbrojnego zapamiętam na pewno tego gościa poniż...

źródło: comment_160501927988nActThMulmX0sdS0lHCu.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@ediz4: Ja pisze o atakach dronów TB2 gdzie masz super jakość obrazu i super zbliżenia i widzisz moment odpalenia MAM-L. A ty mi piszesz o jakimś nudnym naprowadzaniu artyleryjskim z Orlana, gdzie masz jakość obrazu gdzie nic w sumie nie widać i to wygląda jak szaro-bure g. nie robi żadnego wrażenia i nie jest generalnie od 10 lat niczym specjalnym.
  • Odpowiedz
@Thorkill: Śmiem twierdzić że ataków jest lącznie bliżej 50 a nie 100. Z czego część to ataki na siłę żywą czy ciężarówki. Nie jest to nawet 20% całości strat w sprzęcie czy ludziach.
  • Odpowiedz
@Thorkill: Wyjaśnij mi, na czym miała polegać moja proazerskość? To jest potężne uderzenie w moją wiarygodność - coś z czym absolutnie się nie zgadzam - a ty po prostu się ot tak zgodziłeś z jakimś radykałem. Posiłkowałem się źródłami z obu stron konfliktu, i zawsze było moim celem podawać wszystkie wartościowe informacje ważne dla dwóch stron konfliktu.
  • Odpowiedz
@Thorkill: @imdb: Prawdopodobnie bylem jedyna tutaj osoba, ktora regularnie czytala prase jednego i drugiego kraju, z komentarzami analitykow.
Nie znosze stronniczosci, wiec nie dziwne, ze dla radykalow proormianskich bylem postrzegany jako - nie dosc orientujacy sie w te "wlasciwa" strone.
Jestem zaskoczony, ze podchwyciles klamstwo jakobym komukolwiek sprzyjal. Nie mam w tym zadnego interesu. Czasem moze bylo w tym troche przekory.
  • Odpowiedz
Posiłkowałem się źródłami z obu stron konfliktu, i zawsze było moim celem podawać wszystkie wartościowe informacje ważne dla dwóch stron konfliktu.


@IdillaMZ: To absolutna prawda. Wrzucałeś absolutnie wszystko co się pokazywało z każdej strony. Bywały dni że jak wracałem późno z pracy i chciałem coś wrzucić ciekawego na tag to już nie miałem co, bo ty wrzuciłeś wszystko co się dało. Ale też przyznaj że byłeś za Azerami i nie
  • Odpowiedz
@IdillaMZ proazerskość występuje wtedy, kiedy nie popierasz bezkrytycznie Ormian. Nawet Repetowicza obrażali jak podał informację o upadku Szuszy. Upadku dziś potwierdzonego przez tzw. prezydenta Karabachu.
  • Odpowiedz
@Thorkill: Tyle ile sie nauczylem podczas tej wojny na temat wczesniej obcego mi regionu swiata, to jest cos pieknietego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niestety absolutnie nie moge sie zgodzic. Zadnych emocji z mojej strony nie bylo. Czasem moze bylo w tym troche przekory i checi naprostowania ludzi, ktorzy sa zacietrzewieni w sentymentach antytureckich czy antyislamskich, zwlaszcza z punktu widzenia interesow Polski.

Mam wrazenie, ze na wykopie
  • Odpowiedz
@Thorkill: Żałuje, że tak mało - mimo wszystko - udzielałeś się w zakresie specjalistycznej wiedzy wojskowej - ewidentnie masz tutaj bardzo dużo ciekawego do powiedzenia. Tego, najważniejszego spojrzenia na trwającą wojnę był tutaj deficyt, także tym bardziej dzięki za twój wkład.
  • Odpowiedz
@Thorkill: No i masz odpowiedz na wszelkie pytania:

zasem moze bylo w tym troche przekory i checi naprostowania ludzi, ktorzy sa zacietrzewieni w sentymentach antytureckich czy antyislamskich, zwlaszcza z punktu widzenia interesow Polski.


Ktos kto uwaza ze w interesie Polski lub Europy jest wypasanie muzulmanskich nacjonalistow jest tak samo oderwany od rzeczywistosci jak ludzie ktorzy uwazaja ze Polska mogla byc sojusznikiem Hitlera przed wojna lub Rosji teraz...

Czy dalej wierzymy
  • Odpowiedz