Wpis z mikrobloga

Kochani mam pytanie co do urzędu pracy. Mianowicie dzisiaj doszło do mnie korespondencyjnie zaświadczenie oraz dyplom ukończenia studiów z uczelni. Jutro jadę zarejestrować się do urzędu. Czy ktoś może wie jak działają te urzędy, gdy już się zarejestruje? Wiem, że jestem wtedy jako bezrobotny objęty ubezpieczeniem zdrowotnym. Tylko co później, czy oni szukają pracy tylko w moim powiecie, czy mają jakąś bazę danych też na pobliskie powiaty? Studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, skończyłem psychologię, wynajmowałem mieszkanie w Gdańsku, ale od kilku miesięcy przebywam na wsi, wróciłem do rodzinnego domu. Pytam się jak to wygląda bo jestem kompletnie zielony. Jeśli poszukują pracy tylko w powiecie, to trochę lipa, bo oprócz małego miasteczka w którym będę się jutro rejestrował cała reszta to wsie i pola.
#pracbaza #studbaza #urzadpracy #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
Jutro jadę zarejestrować się do urzędu.


@JonasKahnwald: Dzisiaj byłem się zarejestrować.
Ogólnie wypisałem jakieś papiery, dostałem kartkę i tyle. Trochę beka bo nic nie wiem co i jak, powiedzieli tylko żebym zgłosił się za miesiąc. Także jak coś ciekawego się dowiesz, to możesz mnie wołać bo jestem ciekawy.
  • Odpowiedz
@JonasKahnwald: mój kolega co ze mną skończył elektronikę wpadł na doskonały pomysł i poszedł się zarejestrować do pośredniaka i za 3 tygodnie pani znalazła mu pracę w zawodzie

elektronik samochodowy

bo pasowała jej nazwa zawodu
urząd pracy dobrą prace znajduje tylko pociotkom i służy jedynie do mienia ubezpieczenia, zacznij rozmowę tam od tego że interesuje cię jedynie ubezpieczenie i część
  • Odpowiedz
@JonasKahnwald: @lenovo99: termin na stawienie się za miesiąc jest po to żeby tam iść, zobaczyć, że nie ma żadnych ofert pracy, podpisać się w papierach i dostać kolejny termin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie przyjdziesz bez usprawiedliwienia to cię wykreślą i elo bezrobocie spadło, stonks
  • Odpowiedz