Wpis z mikrobloga

@Pimenista: biorę calibration cube. W Curze standardowo jest 50 na infill a na ściany 25. Initial layer 20. Wychodzi 28 minut. To zmienam wszystkie prędkości na 120 i wychodzi... 25 minut? Co zapomniałem podkręcić jeszcze?
  • Odpowiedz
@MarcinOrlowski: Oczywiście weź pod uwagę jakość wydruku. Jak masz dużo detali na ściankach albo istotne zakręty (naroża) to wysoka prędkość w połączeniu z wysokim przyspieszeniem i jerkiem może powodować ringing. Zbyt niskie przyspieszenia i jerki zaś mogą prowadzić do "nadlewania" narożników.
  • Odpowiedz
@mapache: @Pimenista: też mi się 120 wydaje sporo (możliwe ze tylko dla mojej drukarki, niemniej) ale chcę poeksperymentować czy dam radę ciut szybciej drukować bez zauważalnych problemów z jakością. Szczęsliwie nie drukuje niczego finezyjnego póki co, wieć po cichu liczę że powinno się dać z 10% moze 20% procent przyspieszyć. Chętnie posłucham jak macie u siebie, bo nie sądze by każdy jechał na standardowych prędkościach jeśli można szybciej :)
  • Odpowiedz
@mc_hammer: ender 3 pro, ale juz ze zupgradowanym marlinem i włączonym linear advance. Bez linear advance to narożniki kostki testowej i krawędzie literek na kostce (szczególnie Z) były bardzo słabe (banany zamiast linii prostych). No ogólnie to zależy co kogo zadowala. Jeżeli dopuszczam jakieś defekty kosztem sporo szybszego druku to luz, a jeśli druk jakościowy to bym dał z 60 max xD
  • Odpowiedz
@mc_hammer: No tak, chyba że gdzieś coś mi przekłamuje, ale tak zapodaje i wygląda że tak jest bo się zdziwiłem że to tak szybko może zasuwać xD @MarcinOrlowski: Przez to że daje takie duże prędkości jak na endera to niestety na zakrętach żeby uniknąć defektów to trzeba by dać duże przysp. i jerki ale to znów generuje inne problemy, dlatego ostatecznie zmniejszyłem te parametry i nadlewanie jest korygowane przez linear
  • Odpowiedz
@MarcinOrlowski: Gdyby zaczynało przy nawrotach gubić kroki i przeskakiwać to możesz trochę prąd na silnikach zwiększyć - zwiększając napięcie poprzez potencjometry ale też nie przesadzać żeby się nie zagotowały te silniki ;P
  • Odpowiedz