Wpis z mikrobloga

@kwitnaca-wisnia: to nie jest drobna aktualizacja bebechów. Modele z roku 2017 maja duzo lepsze gpu oraz co ważniejsze procesory intela obsługujące sprzętowe dekodowanie h264 dzięki czemu dłuzej trzyma na baterii (znacząco) i mniej sie grzeje i wiatraki sa bezgłosne podczas oglądania wideo. h264 jest obecnie standardem na wielu platformach strimingowych.

@adam-walinski: bardziej sobie nie radzi dziś wszystko co jest sprzed roku 2017 z powodu o jakim napisałem powyżej. Także jesli
@asdfghjkl: jest nie do końca tak jak piszesz, intel core wspiera sprzętowe dekodowanie h264 od zdaje się generacji piątek. Ten w MacBooku pro 2015 (szósta generacja) na 100% wspiera sprzętowe dekodowanie. Ja akurat oglądam bardzo dużo video i o ile przy h265 faktycznie czuć pracę CPU to h264 nie aktywuje wcale wiatraka. Bez wątpienia wydajność sprzętowego dekodowania została usprawniona w siódmej generacji, co pokazuje dosadnie wykres który dodałeś, ale nie jest
@kwitnaca-wisnia: wiem o czym mówię bo zmieniłem model z 2016 na model z 2017 właśnie z tego powodu. To nie są drobne różnice a samo CPU to tylko jedna ze zmian a ty piszesz że to lekko zmienione bebechy między 2015 a 2017. Skoro są to lekkie zmiany to skąd bierze się różnica w wydajności taka drastyczna. Model z 2015 ma chłodzenie jednym wentylatorem a 2017 dwoma. Z tym że zależy
@asdfghjkl: Zgoda, może faktycznie użycie określenia „lekko zmienione” nie jest najlepszym opisem. Tak to jednak wygląda z mojej perspektywy, typowo „biurowego” użytkownika.

Nie masz jednak racji odnośnie ilości wentylatorów. Na zdjęciach obu modeli wyraźnie widać dwa wentylatory w modelu 2015 jak i 2017? Mój 2015 nawet otwierałem dwa razy do czyszczenia i mogę na 100% potwierdzić że wiatraki są dwa.
@kwitnaca-wisnia: dysk w modelu 2017 jest też dużo wydajniejszy. Tak ze dwa razy ( ͡° ͜ʖ ͡°). W modelach z 2015 i starszych, gdy trzeba było zreindeksować projekt w IDE to macbook zamieniał się w helikopter ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wentylatory na maksa i sama operacja trwała znacznie dlużej. Model z 2017 nawet nie nie spocił przy tym samym zadaniu.
2017 ma jaśniejszy