Wpis z mikrobloga

Do górnego pułapu Narodowej Kwarantanny pozostało: 70 898 nowych zakażeń w ciągu następnych 2 dni.
Średnia dzienna wymagana do uzyskania wyniku to: 35 449

Do dolnego pułapu Narodowej Kwarantanny pozostało: 57 598 nowych zakażeń w ciągu następnych 2 dni.
Średnia dzienna wymagana do uzyskania wyniku to: 28 799

Średnia liczba zachorowań na 100 tys. os. z ostatnich 5 dni to: 67,68
Dzisiejszy wskaźnik zachorowań to: 57,13

Tag do obserwowania: #odliczanienarodowakwarantanna

Wołam @Snurq do wołania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koronawirus #narodowakwarantanna
C.....k - Do górnego pułapu Narodowej Kwarantanny pozostało: 70 898 nowych zakażeń w ...

źródło: comment_1604914095Zc5C8f3iaIkDbAxVLZuX2j.jpg

Pobierz
  • 114
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: no nie chcesz zamykać to pytałem co ma zrobić rząd, żeby jak to napisałeś "odizolować ludzi zagrożonych"? Ja przecież nie jestem za zamykaniem wszelakich branż, jestem za narodową kwarantanną, która dla mnie oznacza wyjście tylko do sklepu/pracy/lekarza a nie zawieszanie działalności z których ludzie się utrzymują. A co rząd ma na myśli pod pojęciem "narodowa kwarantanna" to jeszcze nikt tego nie wie ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Chuseok: btw czemu podajesz współczynnik z 5 dni a nie 7? grafika odnośni się do średniej z 7 dni, która wynosi 64 a nie 67. Nie żebym się jakoś czepiał, po prostu wprowadza to ludzi w błąd, bo niektórzy nie czytają dokładnie.
  • Odpowiedz
@kicjow: im mniej rząd zrobi tym lepiej dla nas xD

Jestem za tym co było na wakacjach. Względną normalnością. Ludzie zagrożeni sami powinni się izolować, jeśli czują się zagrożeni. A jak nie to niech się liczą z konsekwencjami.
Żyjmy ostrożnie, ale normalnie. Nie da się mieć państwa 2 lata w kwarantannie a jak widać ta pierwsza, gdy mieliśmy po 100 przypadków gówno dała...
  • Odpowiedz
  • 1
@Chuseok: Pewnie się już takie pytanie gdzieś pojawiało, ale co po przekroczeniu górnej granicy czarnej dupy? Państwo w końcu upadnie? Rząd zgłosi się do dymisji? Kończymy zabawę w pandemię?
  • Odpowiedz
@bigpaws: Dlatego dorośli z mniej lub bardziej poukładanym życiem nie cieszą się zbytnio z tej sytuacji. Co najwyżej można czuć ekscytację z uwagi na ten ogólnoświatowy konkurs pn. "mam wirusa, czy ty też?" ale zadowolenia raczej nie. Nawet w stabilnych zawodach zaczyna krucho się robić a to dopiero chyba początek mając na uwadze to co mówią w mediach.
  • Odpowiedz
  • 5
@dlaczego0: ok, ale proszę, nie używajmy ich nowomowy. "Narodowa kwarantanna" XD. Ja wolę "powszechny areszt domowy z dewastacją gospodarki". Dłuższe, ale też brzmi fajnie.
  • Odpowiedz