Wpis z mikrobloga

Prośba o #wykop

W ostatnich dniach premier i minister zdrowia pokazali się publicznie w czarnych maskach z zaworkami. W internecie i w telewizji zdarzyło mi się widzieć personel medyczny noszący maskę z zaworkiem jako jedyne zabezpieczenie dróg oddechowych.

W maskach z zaworkiem wydech nie jest filtrowany. Taka maska nie zapobiega transmisji wirusa z osoby noszącej maskę na osoby znajdujące się w otoczeniu. Noszenie samej maski z zaworkiem jest błędem.

Więcej/szczegóły: Amerykańska strona CDC (sekcja Masks with Exhalation Valves or Vents)
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/prevent-getting-sick/cloth-face-cover-guidance.html

Poniżej zdjęcie personelu medycznego zabezpieczonego w sposób właściwy: na maskę chirurgiczną nałożona maska z zaworkiem.

Wykopcie, żeby jak najwięcej osób miało świadomość tego faktu. Skopiujcie zdjęcie, uświadamiajcie innych.
//
#polska #koronawirus #covid19 #covid19stats #medycyna #zdrowie #ciekawostki #technologia #wykopefekt
k.....x - Prośba o #wykop

W ostatnich dniach premier i minister zdrowia pokazali s...

źródło: comment_16048320590kwzCc45az5cM3DPq9v4cT.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@kjjbox: Brak ochrony oczu to kolejny błąd.

U mnie w mieście powiatowym powołano wydział COVIDowy w szpitalu. Znam kogoś technicznego w tym szpitalu. Starali się przygotować budynek najlepiej jak tylko przy ograniczonych zasobach potrafili. Na pytanie "I jak tam z przestrzeganiem procedur? Jest ok, czy nasze stare dobre polskie olewactwo?" W odpowiedzi był "aaaaa", machnięcie ręką i przewracanie oczami. Na pytanie, a jak tam z zakażeniami? "Połowa personelu albo na kwarantannach,
  • Odpowiedz
Poniżej zdjęcie personelu medycznego zabezpieczonego w sposób właściwy: na maskę chirurgiczną nałożona maska z zaworkiem.


@kjjbox: to jest też podyktowane wykorzystywaniem masek jednorazowych ponownie (mogą się na nich zalęgać bakterie - a maski chirurgiczne bakterie filtrują dobrze)

Wykopcie, żeby jak najwięcej osób miało świadomość tego faktu. Skopiujcie zdjęcie, uświadamiajcie innych.


@kjjbox: tylko taki problem, że ciężko się w tym oddycha (mam 30 lat i po schodach ledwo włażę w takiej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kjjbox: Nie sądzę, żeby to był błąd, raczej po prostu noszący chce chronić siebie, a nie innych. O błędzie można by mówić, gdyby cel był "chronić otoczenie". A nie wiem, czy promocja podstawy "chroń siebie" nie byłaby rozsądniejsza, bo póki co większość i tak ma gdzieś ochronę emerytów i nosi maskę pod nosem.
  • Odpowiedz