Wpis z mikrobloga

Mireczki, pytanie.

Mam TV Philips 50pus6703. Zamówiłem sobie na premierę Xboxa Series X. Problem w tym, że telewizor wisi na ścianie i nie mam dostępu do wejść HDMI, które znajdują się z tyłu obudowy. W sensie, aby się do nich dobrać musiałbym ściągać telewizor ze ściany. Z boku obudowy jest natomiast wejście HDMI MHL. Wyczytałem, że jest to wejście dedykowane pod urządzenia mobilne (smartfony, tablety) z maksymalnym przesyłem na poziomie 2k, gdzie normalne HDMI gwarantują 4k przy 60 fps. Ale tego też nie jestem pewny, bo gdzieś indziej pisali, że to HDMI MHL gwarantuje taki sam obraz jak zwykłe HDMI.

Pytanie brzmi zatem. Jak to jest z tym HDMI MHL? Czy jak podłączę konsolkę do MHL to też będę mógł pykać w 4k 60 fps czy jednak nie i muszę ściągać tiwika. Z góry dzięki za pomoc.

#kiciochpyta #telewizory #xbox #konsole #gry #technologia
  • 9
@bacaa90

The MHL 1 and MHL 2 standards support a maximum resolution of 1080p at 60 FPS. This makes it possible to play movies and games from a mobile device on an HDTV with no lag. MHL 3 supports 4K resolution at 30 FPS. A new variation of the standard, called superMHL, supports 8K video at 120 FPS. All MHL technologies support 8-channel high-definition audio.


https://techterms.com/definition/mhl

Zależy jaki standard jest tam zamontowany
@bacaa90 przecież w tym tv masz wejście HDMI we wnęce obok gniazda antenowego, masz go tak blisko że ręki nie włożysz? Jak tak to zdejmij go na chwilę wepnij kabel i zawieś.
@bacaa90 tylko zastanawia mnie jeszcze to zasilanie urządzenia. Przy telefonach ma to sens, ale w konsolach może (nie musi) coś się przez to schrzanic.
Raczej bym odpuścił to boczne na twoim miejscu, zdjął tvka i podłączył do zwykłego HDMI.
@szuineg: @Zevs:

niestety, ten stelaż, który zamontował poprzedni właściciel jest tak blisko ściany, że nie ma szans na dostanie się do zwykłego HDMI, a szkoda, bo jest zaraz obok MHL, ale ciut niżej. Ledwo jestem w stanie tam włożyć rękę, o podpinaniu czegokolwiek nie wspominając. No nic, zawołam brata, jakoś ogarniemy. Dzięki za pomoc.
@bacaa90 kable są na tyle sztywne że może uda się samym kablem tam wjechać i go wpiąć, ew linijka lub listewka, złapać kabel drucikiem, po wpięciu przekręcasz linijkę żeby drucik puścił i gotowe.