Wpis z mikrobloga

chyba, że ktoś trafi na jakiegoś psychodynamicznego czarodzieja, ale akurat oni się nie szanują, skoro wybrali nurt bez żadnych podstaw naukowych xD


@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: No popatrz pan, jeden z najpopularniejszych nurtów terapeutycznych na świecie, uczony oficjalnie na uniwersytetach i kursach od dziesiątek lat i jeszcze nikt się nie zorientował, że to pseudonauka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kiedyś że śniło mi się że straciłem zęby


@torgall: nie jestem ekspertem, bo nie przebrnąłem przez cały wstęp do psychoanalizy Freuda, ale często pisał, że wypadający ząb to szczególnie częsty i prosty symbol kary za onanię; podświadomy strach przed karą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Avarred: nie wiem czy kobiet też ten symbol dotyczył, na pewno był omawiany w kontekście mężczyzn, ale rozróżnijmy psychologię i jakieś dywagacje
@Frank_Parker:

Arachnofobia może być skutkiem przeniesienia agresji, przypisywania swojej własnej wypartej wrogości pająkowi. Arachnofobię traktuje się też jako projekcję własnych skłonności analnych, bowiem pająk postrzegany jest jako brudny, wstrętny i kosmaty.


to tak na szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°)