Wpis z mikrobloga

@kidrys: Okulary to w większości koszt oprawek a nie soczewek. Mogą kosztować 300zł i 30000zł... To nie wpłynie na zdrowie oczu, tylko trwałość okularów, komfort noszenia i oczywiście moda i look.
  • Odpowiedz
@Hetrodomitrazocholina: I właśnie chodzi o pierwsze dwa argumenty tylko w odwrotnej kolejności. Komfort noszenia: dobrze dobrane oprawki to komfort dopasowania na nos, uszy a co najważniejsze umiejscowienie soczewek. Odstawienie i odsunięcie. Maja być noszone a nie zakładane „jak trzeba”. Trwałość, kupuje się po to żeby były a nie żeby zmienić za kilka miesięcy. Kolejne dwa argumenty to sprawa indywidualna
  • Odpowiedz
@Slimshader: Noszę okulary wymiennie z soczewkami od 8 lat i nigdy nie udało mi się kupić okularów za mniej niż 500. Zamówienie z Kodano wyniosło mnie w tym roku 220 zł (ze szkłami ok. -3.5, średniej grubości, bo oprawki były masywne)
  • Odpowiedz
@Slimshader: Tak czy inaczej pytanie dotyczyło tanich okularów- polecam Kodano. 200 zł za okulary to jest nic.
Okulary mam na nosie maksymalnie 2h dziennie z racji używania soczewek, więc nie ma sensu w moim przypadku kupować droższych. Gość pyta o najtańsze, więc nie wnikam w powody i nie przekonuję, co i za ile powinien nosić.
  • Odpowiedz