Wpis z mikrobloga

  • 607
Skrót propagandowych wiadomości TVP: 4 listopada 2020 #tvpiscodzienny tag do obserwowania. Ile Goebbelsów dzisiaj: 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe

Stało się coś bardzo dziwnego, bo pierwszy wpis został usunięty, nie wiem dlaczego.

1. Protesty spowodowały wzrost zakażeń ZŁOTY GOEBBELS

- Przed nami trudny czas
- Premier: listopad bardzo trudny
- kolejny rekord: dziś 24692 zarażeń, 373 zgony,8974 wyzdrowiało
- MZ: system zdrowia na granicy wydolności, rozbudowujemy go, hamulec awaryjny
- Nowe obostrzenia do 29 listopada
- Opis obostrzeń
- Branże otrzymają pomoc od rządu
- premier: mieliśmy nadzieje, że protesty nie spowodują zwiększenia zarażenia, ale dane statystyczne pokazują. że się przyczyniły
- model statystyczny UW: protest to więcej zakażeń o 5 tys dziennie
- Przez protest dojdziemy do ponad 30 tys
- siewcy śmierci chodzą na protesty - maksymalne zgromadznenia do 10 osob, zgromadzenia sa złe, maksymalny dystans społeczny!
- Bezobjawowi zarażają na proteście
- Prezydent Szczecinka zarażony, był na proteście
- Atak na księdza w Myśliborzu, też napastnik zarażony
- optymistyczny scenariusz: 30 tys zarażeń, pesymistyczny to wina protestów
- Większe zarażenia to kolejne restrykcje
- MZ: to nie czas na kłótnie i dyskusje światopoglądowe, to czas na ochronę życia

Autor Materiału: Karol Jałtuszewski

2. Apel do seniorów: zostańcie w domach

- WOT pomaga powstańcom
- Wolontariusze bardzo pomagają
- Rządowy projekt: seniorzy nie wychodzą z domu i nie są narażeni na zakażenie
- Jak poprosić o pomoc
- Gliński: podstawowa pomoc to ochrona najsłabszych
- Pandemia to straty finansowe liczone w mld
- Dzięki przepisom dostaną 25 mln zł pomocy, całkowitą pomoc w kulture to 6 mld zł

3. Zagraniczny urlop w czasie zarazy (Srebrny Goebbels)

(Usprawiedliwianie się zła sytuacją służby zdrowia w Warszawie złym Trzaskowskim
- Rabiej był wice prezydentem Warszawu
- Rabiej nadzorował szpitale Warszawy
- Zdymisjonowany przez Trzaskowskiego
- Radni PiS: Kto panuje nad ratuszem Warszawy? Nie wiadomo gdzie Rabiej
- Rabiej na "rehabilitacji" w Grecji
- W Warszawie jest już 7 tys zarażeń, rekord Polski
- Trudno wytłumaczyć ten skandal
- W Warszawie rekordowa liczba zarażeń , a Trzaskowski dowiaduje się o Rabieju z mediow
- Trzaskowski od miesięcy krytykuje rząd za brak profesjonalizmu w walce z pandemia, a sam nie jest w pyte
- Opozycja krytykowała za walke z epidemia np zamykanie cmentarzy
- Trzaskowski był na proteście, a teraz jest na kwarantannie, bo tam był siewca śmierci

Autor Materiału: Maksymilian Maszenda

4. Wybory w USA
(Nieoryginalny pasek)

- Nieznany zwycięstwa
- Protesty wyborcze, ponowne liczenia?
- Incydenty zadymiarskie, ale atmosfera była spokojna
- Waszyngton za Joe Bidenem, kraj rozłożył głosy po połowie
- Trump pro wolnosc slowa i pro przessiebiorcy, zli imigranci
- Biden z minimalną przewagą elektorów
- 100 mln amerykanow zaglosowalo juz korespondencyjne
- wybory korespondencyjne moga być oszustwem
- Trump: stop wyborom korespondencyjnym!
- 1.8 milion wyborców "duchów"
- w 2000 r. o wyniku wyborów zadecydował sąd Najwyższy
- Najważniejsze wybory w historii USA

5. Wybory w USA, zły Biden (Brązowy Goebbels)

(nagroda za porównanie zwycięstw w dużych miastach Bidena, jak w analogicznej sytuacji do Trzaskowskiego)

- Wyborcy Bidena zdenerwowani, strach przed porażką
- Inny format wyborów z powodu pandemii
- Emocje w sztabie Bidena pogorszyły się i polepszały, jak w kalejdoskopie
- Biden pewny o pozytywny rezultat
- Protesty BLM sterroryzowały Amerykę, mieszkańcy apelują do władz o reakcje
- Biden faworytem w miastach, w mniejszych miejscowościach Trump
-Karnowski: dlaczego wygrana Bidena w dużych miastach? Popkultura, media, hejt , celebryci, to samo co w PL (Goebbels za to)
- Wpadki Bidena ukrywane w mediach mu sprzyjających (TVP za to nic nie ukrywa (ironia))
- Czekamy na wyniki

Autor Materiału: Marcin Tulicki

6. Obecne wyniki
(Nieoryginalny pasek, to nie materiał a przedstawienie w studiu)

Aktualne wyniki (prezenterka show)
- Biały dom w studiu TVP
- Przedstawienie wyników
- 238 Biden, 213 Trump
- Nic nie jest jeszcze przesądzone

7. Opozycja wykorzystywała młodych Polaków? ZŁOTY GOEBBELS

- Protest: wyp******
- Młoda Polska: absolutnie! to nie jest głos większości Polka
- Polka anty agresywne głosy np.
* PiS
- Strajk kobiet nie ma nic wspólnego z metytoryczną dyskusją o aborcji
- Polacy sa statystycznie za życiem
- To polityczne ambicje małej grupy aktywistów
- Lempart chce rewolucji
- atak na historię, wartości kulture i Kościół
- opozycja krytykuje za złą ochronę zdrowia i restrykcje, a sami prowokują protesty
- frekwencja protestów spada
- ludzie czują się wykorzystani i oszukani
- Wybranowski: tu nie chodzi o prawa kobiet, a o projekt polityczny
- Komorowski: weź kredyt, zmień pracę
- Rządy PO w 2007: wyjeżdżanie młodych do innych krajów UE, porzucenie młodzieży, afery
- Rostkowski: pieniędzy nie ma i nie będzie
- Po wygranej pieniądze się znalazły
- PiS jest Super, 5 Kaczyńskiego, 0 pit i wiele projektów pomaga młodym
- Młoda Polka: Każdą pomoc dla młodych zasługuje na uznanie, młodzi się rozwijają
- realne wsparcie vs brak propozycji dla Polaków
- frekwencja protestów spada, bo młodzi wyciągają wnioski sami

Autor Materiału: Maciej Sawicki

8.
Tajemnice majątku Marty Lempart (Brązowy Goebbels)

(Tajemnice Majątku: jeden budynek. TVP wiele produkowało takich materiałów, które atakowały, a potem nic się nie działo. Przypomniam sprawę wydatków Warszawy i zatoki sztuki: tematy głośne, oskarżeń mnóstwo i zniknęły. Dlatego Goebbels)

- Kamienica we Wrocławiu: Marta Lempart tu sprzedawała mieszkania
- Lempartowie zaangażowalini w kupno budynku
- Oszukiwali ws stanu budynku
- Mieszkaniec: Ludzi powyprowadzali, a po remoncie sąsiedzi nie wrócili
- Wielkie wątpliwości tej inwestycji
- Kupiona za 1 mln a wyceniona za 4 mln
- Wrocław (miasto) sprzedał kamienice "do rozbiórki", a nadawała się do mieszkania
- Inspektor budowlany nie zajmował sie budynkiem i nie zakwalifikował budynku do rozbiórki
- obroty firmy Lempartów spadły
- Lempart nie pokazała dokumentów
- Sprawa Lempart w sądzie

Autor Materiału: Dominik Cierpioł

9.
Alarm! Aborcja znaczy śmierć ZŁOTY GOEBBELS

(Niesamowicie prymitywna gra na emocjach, bo jednostronna. Emocje kobiet żyjących całe życie z niepełnosprawnymi ich samotność, brak pieniędzy i problemy: tej strony medalu już nie ma)

- Kobieta żałuję aborcji w programie alarm
- Lekarze nie dawali szans na przeżycie dziecka
- Mama nie chciała usuwać dziecka
- Usunęła w wieku 18 lat, ma teraz 44 lata, do tej pory żałuję decyzji
- wada prenatalna była bez konsultacji z innymi lekarzami, pierwszy lekarz od razu zaproponował aborcje
- Mama: zawiodłam go, nie przytuliłam go, nie powiedziałam, że go kocham.
- Mógł się urodzić zdrowy. Zdarzają się pomyłki i błędne diagnozy
-Kolejny przypadek: Aborcja to nie szybka śmierć, to było podtrzymywanie, przeżył poród, serce biło do końca, dorosły już jest, ma 22 lata, jest w niebie. Mam nadzieję, że mnie kocha i go poznam (naprawdę nie zmyślam, piszę to co było w materiale)
- Kolejny przypadek: Niepełnosprawny urodził się zdrowy

Autor Materiału: Jakub Krzyżak

10.
Brytyjska królowa abdykuje?**

- Nie wiadomo, ale Kurski nie abdykuje :(

Gość Wiadomości: Prof Andrzej Horwan

_______________________________________
linki:
Grupa na Facebooku TvPiSCodzienny: https://www.facebook.com/tvpiscodziennyskrot/
Twitter TvPiSCodzienny: https://twitter.com/TvPiSCodzienny
Mój Twitter: https://twitter.com/AdiKjax
Instagram, czasami jakaś tematyczna relacja: https://www.instagram.com/jaxonxst

Informacje: Cyfry to oryginalne paski. Goebbels to subiektywna "nagroda" dla propagandowych, manipulacyjnyych, kłamliych materiałów. Jest 4-stopniowa:

Brąz- Umarkowany poziom propagandy
Srebro- Mocna propaganda
Złoto- Bardzo mocna propaganda, z której Goebbels byłby dumny
Diament- Goebbelsowi opada szczęka. Materiał tak obrzydliwy, że zapisze się w annałach historii. Użyty do tej pory 3 razy

Poza tą skalą funkcjonuje niewidzialny Goebbels, przyznawany za pominięcie ważnej informacji. Co miesiąc staram się organizować ankiety dla widzów ,,Goebbelsy widzów".

Tag #tvpiscodzienny powstał w wyniku nieobiektywnej i nierzetelnej działalności mediów publicznych. Działalność prowadzona 4fun, niezależna i nieopłacana przez nikogo. Wrzucam znaleziska tylko wtedy, kiedy dany skrót jest mocny. Studiuję dziennikarstwo i jest to mój osobisty sprzeciw wobec propagandy. Nie działam antyPiS bądź proPO. Czasami może się wkraść jakieś pominięcie, przesłyszenie lub błąd ortograficzny. Jako, że to działalność 4fun, to nie będę dostępny każdego dnia.

Wszystkie podsumowania bądź skrót z konkretnego dnia można odnaleźć wchodząc w odpowiedni link:

Podsumowanie Maja 2020: https://www.wykop.pl/wpis/49796745
Podsumowanie Czerwca 2020:
https://www.wykop.pl/wpis/50450777
Podsumowanie Lipca i Sierpnia 2020:
https://www.wykop.pl/wpis/51843125
Podsumowanie Września 2020:
https://www.wykop.pl/wpis/52574369

Analiza informacji o zagranicy w wiadomościach TVP:
https://www.wykop.pl/wpis/50940443

#tvpis #bekazpisu #propaganda #tvp #wiadomosci

#gruparatowaniapoziomu #wybory #polska #koronawirus #warszawa #protest
jaxonxst - Skrót propagandowych wiadomości TVP: 4 listopada 2020 #tvpiscodzienny tag ...

źródło: comment_1604519026h2QTxFC9xgWuDcKEOvHZWC.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
- model statystyczny UW: protest to więcej zakażeń o 5 tys dziennie


@jaxonxst: to jest jawne kłamstwo. Naukowcy z UW już zaprzeczyli tym słowom premiera:
https://icm.edu.pl/blog/2020/11/03/komunikat-icm-zwiazku-informacjami-medialnymi-dotyczacymi-wplywu-aktualnie-trwajacych-protestow-rozwoj-epidemii-covid-19/

"W związku z powyższym nieuprawnione jest stwierdzenie, że z modelu ICM UW wynika, iż protesty uliczne mogą zwiększyć liczbę stwierdzonych przypadków z 25 tys. na 31 tys."
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
@jaxonxst: dziś przeczytałem tylko pierwszy pasek i już miałem dosyć, kolacja zaczęła się cofać od ilości syfu, a mi było szkoda zwracać dobrą sałatkę, więc odpuściłem xD

EBU (Unia nadawców, ci od Eurowizji) powinno się za to wziąć i wywalić tvpis na zbity pysk.
  • Odpowiedz
  • 198
Już #!$%@?ąc od tego jakim syfem są "Wiadomości", to niech ktoś mi powie w jaki sposób ten program, nawet tylko przez część społeczeństwa, jest postrzegany jako program informacyjny. Przecież oni nie sprzedają żadnych wiadomości, tylko jakiś bełkot zgodny z linią partii. Człowiek oglądając to nie dowie się niczego co się dzieje się za oknem, w kółko to samo. Dla przykładu: materiał z dziś Sawickiego. O czym on był? Żadnej treści z sensem
  • Odpowiedz
"to nie czas na kłótnie i dyskusje światopoglądowe, to czas na ochronę życia" Oh boi... Aż się pięść sama zaciska. Jak były wybory to nikomu koronawirus nie przeszkadzał na wiecach wyborczych, wręcz przeciwnie Morawiecki ZACHĘCAŁ do wychodzenia z domu, twierdząc że w lato ten wirus "jest słabszy".
  • Odpowiedz
Już #!$%@?ąc od tego jakim syfem są "Wiadomości", to niech ktoś mi powie w jaki sposób ten program, nawet tylko przez część społeczeństwa, jest postrzegany jako program informacyjny.


@szychun: bo to jest dla tej podatnej na manipulacje części społeczeństwa. Przyjdzie taki Janusz po pracy, zobaczy że Wiadomości znów szkalują to znienawidzone "lewactwo", oskarżą Tuska o rozbiór Polski a opozycję o kumoterstwo z szatanem. Wejdzie mu to do glowy, będzie się zgadzało
  • Odpowiedz
@szychun: dlatego ludzie powinni pracować jak najdłużej. Niestety w Polsce jest model #!$%@? za miske ryżu dlatego każdy ucieka jak może na emeryturę.. A tu chodzi. Żeby ćwiczyć mózg. Całe tysiące kobiet przez 20 30 lat życia nic nie robią już bo dziecko odchowane ma się powyżej 50ki i jak nie pracowały a nie mają ambicji to siedzą i lypia w TV. Od tego mózg się lasuje
  • Odpowiedz
  • 11
@DoloremIpsum no spoko jasne, co nie zmienia faktu że w dalszym ciągu jest to program informacyjny, który nie informuje. Oni tylko paplają. Mówienie o tym co się dzieje w świecie skończyło się po tym jak Danka się przedstawiła. Na koniec jeszcze typ, któremu chciała się przypodobać ją lekko naprostował. Kogo kto ogląda program informacyjny, interesuje jak Danka nazywa jakiegoś doradcę Mateusza? Choćby nazywała go Troskliwym Misiem Zdrowia w czasach Ostrych Cieni Mgły.
  • Odpowiedz
  • 5
@hamborgir granice się otworzyły to wyjeżdżali za kasą, teraz #!$%@?ą w podskokach bo się nie da w tym kraju funkcjonować jako wolny i świadomy człowiek.
  • Odpowiedz
@szychun

Na koniec jeszcze typ, któremu chciała się przypodobać ją lekko naprostował. Kogo kto ogląda program informacyjny, interesuje jak Danka nazywa jakiegoś doradcę Mateusza? Choćby nazywała go Troskliwym Misiem Zdrowia w czasach Ostrych Cieni Mgły.


Możesz rozjaśnić o co chodziło? XD o kim i co ona powiedziała?
  • Odpowiedz
@DoloremIpsum: Obdarowywała Gościa Wiadomości wieloma tytułami naukowymi, a gość normalnie powiedział "Proszę Pani, ja jestem tylko zwykły profesor wirusolog, proszę mi nie dopisywać kolejnych tytułów, bo to nie moje kompetencje".
  • Odpowiedz