Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki pomocy!
Potrzebuje ubezpieczenia zdrowotnego.
Tak się złożyło że nie mam ubezpieczenia zdrowotnego i nie przysługuje mi żadne. Odwlekałem decyzje z rejestracją w Urzędzie Pracy, ale muszę w końcu to zrobić, bo dostałem infekcji od rany na nodze a nie stać mnie na wykupienie samemu ubezpieczenia, ledwo mi wystarcza na jedzenie.
W związku z tym moje pytanie - jak się obecnie rejestruje w UP? Dodatkowy mój problem jest taki, że zameldowany jestem w innym województwie niż mieszkam obecnie (wynajmuje pokój), a nie ma szans żebym jeździł do tamtejszego UP przez pół polski. Tak wiem, jestem idiotą że nie załatwiłem tego wcześniej.
Co mam zrobić żeby móc się zarejestrować w Łódzkim UP? Słyszałem że można uzyskać jakiś tymczasowy meldunek przez okazanie umowy wynajmu i z tym bym mógł się zarejestrować w miejscowym UP?
Mirki help ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kiciochpyta #ubezpieczenie #nfz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fa2d3770860c8092cf49ed9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mireczki pomocy!
Potrzebuje ubezpi...
źródło: comment_1604510894NOj7RIzyvk37BpjNtmiPet.jpg
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Musisz się wymeldować z miejsca zameldowania. Wtedy możesz zarejestrować się na miejscu, podając brak zameldowania gdziekolwiek. To jest warunek-albo brak zameldowania albo zameldowanie w mieście z tym UP. Wiem to z doświadczenia, bo sama musiałam tak zrobić. Jak się wypiszesz z UP to wtedy mozesz sie z powrotem u siebie zameldować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: na obywatel.gov mozna sie i wymeldowac i zameldowac. Na tymczasowe zameldowanie musisz miec papier od wlasciciela ze sie zgadza i jego akt notarialny albo inne potwierdzenie ze jest wlascicielem, siostre tak meldowalam. Musisz miec profil zaufany ale to mozna w kilka minut przez bank zalatwic i potem sie logowac loginem i haslem do banku. Wszystko online. Do UP tez mozna calkowicie online sie zarejestrować. Wszystko piszę z własnego doświadczenia, jak
OP: @aune8: no to będę musiał to zrobić bez meldunku, bo nie ma szans żeby landlord mi się zgodził na to wszystko, a nawet jeśli to może to zająć sporo czasu, a ta noga mi się paprze i muszę to zrobić czym prędzej bo jeszcze sepsy dostanę albo cholera wie czego :(

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop
MglistyHultaj:

Na tymczasowe zameldowanie musisz miec papier od wlasciciela ze sie zgadza i jego akt notarialny albo inne potwierdzenie ze jest wlascicielem

@aune8: Nie musi, to tylko jedna z opcji. Może się również zameldować samodzielnie nawet bez wiedzy własciciela, wystarczy, że posiada tytuł prawny do lokalu a takim jest umowa najmu.
@AnonimoweMirkoWyznania: https://www.gov.pl/web/gov/zamelduj-sie-na-pobyt-staly-lub-czasowy-dluzszy-niz-3-miesiace Robisz skan lub zdjęcia umowy, wypełniasz stosowny formularz w którym podajesz adres i załączasz umowę. Teoretycznie