Wpis z mikrobloga

@programista4k anaplazmoza daje w rozmazie charakterystyczny obraz, takie bąble, nazywane morulami. Jeśli jest to tylko niewielka ilość, to raczej bez sensu iść w anaplazmoze. Jaka wartość neutrofili w morfologii wyszła?
Diagnostyka różnicowa to wykluczenie innych chorób które mogą dać wynik dodatni na przeciwciala p/c anaplasma. Borelioza, EBV, herperswirus 6, 8. Enterowirusy (np wzwa)
@klebsiella: neturofili mi wychodzi ciągle ok. 1.5 tys/µl przy normie od 2.5 - 7.0 tys/µl.

Jak na antybiotykach osiągnąłem stan bezobjawowy to mi skoczyły neutrofilie do poprawnych poziomów.

Zauważyłem też, że im gorzej się czuję tym niższy mam poziom leukocytów (zazwyczaj ok. 4,0 tys/µl przy normie 3.8 - 10).
@klebsiella: w % neut w normie.

Abx: makrolidy, tetracykliny, fluronochinolony, bactrim

Objawy: bol potylicy, stawow, pecherza, oczu, za okiem, podeszw stop, ledzwi, czestomocz, pieczenie oczu, mgielka za okiem, zmeczenie fizyczne, chudniecie, egzema? na dloniach

dodatnie przeciwciala na: jersinioza igg iga, bartonelloza igg, anaplasma igg, bruceloza igg, ureaplasma/mycoplasma hominis igg
ujemne: hiv, kila, borelia, mycoplasmy, chlamydie, bebesje, toksoplazmy, pasozyty, helicobacter
Wymaz pcr: ujemne mycoplasmy, chlamydie, urrplasmy