Wpis z mikrobloga

Wykopowicze,

mając świadomość jak ważne miejsce na mapie polskiego Internetu zajmuje Wykop, chcemy aby Serwis był miejscem przyjaznym dla Wykopowiczów, zachęcającym do dzielenia się informacjami i wspólnych dyskusji.

W tym celu, ale także po to aby poprawić jakość decyzji moderacyjnych, w konsultacji z Wami - tutaj możesz zapoznać się ze znaleziskiem - przygotowaliśmy zbiór zasad oraz wytycznych, w których określiliśmy jakie treści, działania i aktywności w serwisie nie będą przez nas akceptowane na Wykopie.

Zasady działań moderacyjnych - standardy moderacji

Zgodnie z tym dokumentem, aktywności naruszające nasze zasady będą usuwane z serwisu, a konta ich autorów (gdy będzie to konieczne) - banowane. Pamiętajcie jednak, że wszystkie treści, jak do tej pory, moderowane były, są i będą w oparciu o Wasze zgłoszenia. Oznacza to, że moderacja podejmie działania jedynie wtedy, gdy treść zostanie przez Was zgłoszona (na przykład za pomocą opcji "zgłoś"). Jeśli więc widzisz wpis, komentarz lub znalezisko, które narusza opublikowane przez nas zasady, zgłoś je nam, a z pewnością zareagujemy!

Dziękujemy za Wasze niesamowite zaangażowanie, liczne komentarze, sugestie i opinie w temacie! Wierzymy, że przygotowane zasady uspójnią podejmowane przez moderatorów decyzje moderacyjne, pomogą wyjaśnić czym kierujemy się podejmując takie, a nie inne decyzje, a także ułatwią Wam zgłaszanie treści, które nie powinny znaleźć się w serwisie!

#wykop #moderacja
  • 221
  • Odpowiedz
@wykop: brawo! rozwiązaliście wszystkie problemy tego portalu! teraz może być tylko lepiej - wraz z wykopem 5.0 będziecie godną konkurencją dla reddita!

  • Odpowiedz
@wykop: Mam pytanie - czy została już dodana gdzieś zakładka "moje zgłoszenia/naruszenia"? XD A może ciągle jest, tylko ja nie wiem gdzie? Osobiście, by wejść w ten panel, za każdym razem wpisuje daną frazę w google i wyszukuje wpis wykopka sprzed 5 lat, gdzie ktoś zlinkował link do tegoż dobrodziejstwa. Szczerze nie rozumiem dlaczego nadal nie można sobie w to wejść po ludzku, gdzie tu sens i logika?
  • Odpowiedz
@wykop: witam, czyli jak zrobie wpis o Michale Białku i napisze w nim "ej jak plujecie na niego to plusujcie" to jest to zgodne z regulaminem jak rozumiem? Dzisiaj zglosilem podobny wpis i niezasadne zgloszenie. Teraz nie wiem jak to interpretowac.
  • Odpowiedz
@wykop: no fajnie kliknąl bym sobie ale w iosowej apce przestały działać linki i multimedia już dawno i nikt się nie spieszy żeby to naprawić.
  • Odpowiedz
@wykop:
1. Dlaczego połowę zdjęć zdeformowanych płodów Wasi moderatorzy uznają za akceptowalne, a połowę nie? Cały wykop był tym zaspamowany na początku protestów.
2. Dlaczego jak zgłaszam użytkownika, którego aktywność na wykopie ogranicza się tylko do wulgarnego obrażania innych, to zgłoszenie jest nieprawidłowe? Potem i tak dostał bana za to.
3. Dlaczego to znalezisko ma nie mieć tagu #polityka skoro jest o organizacji politycznej?

To tylko z ostatnich
  • Odpowiedz
@wykop:
lista słów uznawanych za niedozwolone wyzwiska, oj dziadki, nie doceniacie zatem młodzieńczej kreatywności, ostatecznie przyjmiemy, że wyzwiskiem jest "ale z ciebie wykop" i co, będziecie moderować? Odnośnie moderowania

Pamiętajcie jednak, że wszystkie treści, jak do tej pory, moderowane były, są i będą w oparciu o Wasze zgłoszenia. Oznacza to, że moderacja podejmie działania jedynie wtedy, gdy treść zostanie przez Was zgłoszona


I po co tak kłamać skoro
  • Odpowiedz
@nophp: Hej, możesz to śledzić tutaj: https://www.wykop.pl/naruszenia/moje/

@mariancb: Na problemy techniczne niestety moderacja nie ma wpływu. Ale jeśli to Cię pocieszy, to pracujemy nad nową wersją serwisu - i naprawdę zaczyna ona wyglądać godnie. Niebawem będziemy mogli zaprosić kilka osób do poklikania ;-) Będę na pewno o tym informować.

@hu-nows: A skąd, na Wykopie dziennie pojawia się kilkadziesiąt tysięcy treści - moderatorzy nie byliby w stanie
  • Odpowiedz
@wykop: @a__s: Oho: wykorzystywanie serwisu w celu rozpowszechniania treści propagandowych, materiałów szerzących nienawiść;

Poproszę o bana dla wszystkich komunistów, po nic innego tu nie są. Zresztą dla wszystkich wyłącznie politykujących i ruskich troll kont

A nie, czekaj, przecież się nie da.
  • Odpowiedz