Wpis z mikrobloga

Nie wiem co zrobić, kupić thinkpada extreme gen2 za 7,5 tyś (i7/1650 max q) czy poczekać na nowe macbooki pro (konferencja 10 listopad). Głównym przeznaczeniem laptopa bedzie programowanie, okazjonalnie w coś pogram. Macbooki są wyraźnie droższe, ale user experience chyba też sporo lepszy. Macie jakieś sugestie? #apple #laptopy #thinkpad #programowanie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja do programowania nie pchałbym się w ARM już na starcie, nie wiadomo jak to wszystko będzie działać.


@schriker: zależy w czym programuje, pod co i z jakiego softu korzysta ale w sumie masz rację.

@eme911mustang: a czym się zajmujesz? W czym porogramujesz?
  • Odpowiedz
@eme911mustang: z całym szacunkiem, ale thinkpada będziesz miał na lata. Macbooki są projektowane aby się s--------ć, nie mówiąc już o naprawialności - thinkpad i macbook są na przeciwległych biegunach jeśli chodzi o możliwość rozbudowy i naprawialności.
  • Odpowiedz
Macbooki są wyraźnie droższe, ale user experience chyba też sporo lepszy.

A widziałeś jak działa klawiatura w thinkpadzie? Najlepsza chyba dostępna wśród laptopów jak się bezwrokowo pisze.
Jak położyłem łapy na mbp to jedyną myślą było "co to jest?".
Nie mówię, że macbook jest zły ale to powinno kosztować tyle co porównywalny Thinkpad albo Latitude. Ale kup sobie Apple, najwyżej będziesz klął codziennie. Znam takich.

@eme911mustang:
  • Odpowiedz
@incydent_kakaowy: Kodzisz na klawiaturze podlaczanej do kompa i myszce wiec argument z d--y troche ale jakby co to maki maja wcale niezla klawiature, gladzik tez wypas. Ja akurat wtopilem bo w moim sie posypala klawa, ale apple wymienia za darmo z tego rocznika nawet po gwarancji, znany case. Pokaz mi innych producentow ktorzy tak robia ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@F0rT3hW1n: kadzemu moze zdarzyc sie wada fabryczna ktora wychodzi po jakims czasie w serii produktow. pokaz mi innego producenta laptopow ktorzy wymienia cala serie. mialem wczesniej samsunga top model, bateria mi napuchla tak ze byla gula o srednicy 5 cm na klawiaturze o wysokosci okolo 2cm. oficjalny serwis odrzucil naprawe gwarancyjna, takze tego XD
  • Odpowiedz
@eme911mustang:
Zależy jaki budżet, na maczku się fajnie pracuję, ale z kilkunastu k trzeba by wyskoczyć (ew leasing, ale trzeba liczyć max 3 lata), no i nie pograsz.

No i tak jak pisze @schriker chyba bym poczekał jak się sprawdzą te nowe procki. Mbp 16 jest na rynku od chyba roku i gdybym miał celować w maczka to w to - mam z pracy i jestem zadowolony. Spoko klawiatura (w końcu!) i temperatury pracy. Ekran i touchpad bezkonkurencyjne (jak zwykle), waga i bateria w sumie też jak na to, że to nie jest najmniejszy komputer.

Do własnych projektów mam porządnego Legiona który kosztował połowę tej kasy i
  • Odpowiedz
@eme911mustang: mam mbp 2020 i to jest jakaś porażka, względem thinkpada a także mbp 2015. Grzeje się okrutnie, bateria żałosna (5 godzin?! WTF), wiatrak tak dmucha że chce odlecieć. Wszystko na czystym systemie.

Klawiatura porażka, brak złącza na SD porażka, brak usb-a - porażka. Nie licz na to że nowszy będzie lepszy. Wolałem żonie zabrać 2015 i dać jej 2020 lol.

Aha, nie potrafi regulować głośności na wyjściu displayport (przez
  • Odpowiedz