Wpis z mikrobloga

Patrząc na takie zjawiska jak #rankingpopularnosci mogę tylko powiedzieć, że sami hodujecie w sobie nienawiść, a potem dziwicie się, że cały świat płonie, jeden drugiego chce utopiić w łyżce wody i zanika jakakolwiek platforma porozumienia czy wymiany myśli między dwoma zwaśnionymi stronami. Po co te splunięcia, ta werbalna pogarda?

#niepopularnaopinia #polityka #neuropa #4konserwy
  • 6
@miki4ever: Powszechność patologicznego zjawiska nie jest żadnym argumentem za jego utrzymaniem. Nienawiść i pogarda jest zgodnie uznawana za zło we wszystkich systemach etycznych, tak zakorzenionych w tradycji religijnej, jak i tych zupełnie zsekularyzowanych. Pewnie gdybyś zapytał te tysiące "plujących" też by się z tym zgodzili. Więc co my do #!$%@? nędzy robimy? Jakie szaleństwo wkradło się do naszych głów?
@nie_wyszlo_mi_w_zyciu: A ja rozumiem. Po latach pogardzania przeciwnikami i ich przedstawicielami w parlamencie przelała się w narodzie czara goryczy. Wydaje mi się, że jakby ktoś w randze prezydenta ci powiedział, że jesteś ideologią a nie człowiekiem to byłoby to trochę bardziej bolesne niż wirtualne "hatfu" jakiegoś randoma.

I przypomnę, że jakakolwiek próba nawiązania porozumienia z PiS kończy się zawsze tym, że postawią na swoim i jeszcze obrażą wszystkich dookoła