Wpis z mikrobloga

Pytanie do ateistów, agnostyków i osób wyznających inną religię niż katolicka.
#bekazkatoli #ateizm #neuropa

Czy zamierzasz zrobić apostazję?

  • Tak, decyzję podjąłem/am już wcześniej 11.2% (143)
  • Tak, decyzję podjąłem/am niedawno 7.0% (89)
  • Nie, dalej waham się czy jestem wierzący/a 3.5% (44)
  • Nie, nie jest mi to do niczego potrzebne 74.3% (946)
  • Jestem już po apostazji 4.0% (51)

Oddanych głosów: 1273

  • 38
@adam163264_:

Nigdzie się z własnej woli nie zapisywałem, więc dlaczego miałbym się wypisywać?


Ja właśnie dlatego wystąpiłam. Gdyby rodzice wbrew mojej woli wpisali mnie po urodzeniu do partii konfederacja (załóżmy, że wpisywanie noworodków do partii jest możliwe) to również wystąpiłabym jak najszybciej.

Jakby jeszcze to coś realnie zmieniało, tj. wykreślenie mnie z kościelnych ksiąg i nie branie pod uwagę w statystykach jako katolika, to jeszcze bym się skusił.


Jeśli apostazja będzie
@Soojin21:

Jeśli apostazja będzie powszechna i dokonywana masowo, to dla kościoła będzie to jasny sygnał


Sygnał, aby zakazać apostazji?

Przecież oni widzą, jak im ubywa wiernych, kleryków czy gówniaków na katechezach, widzą też, że każdy ma #!$%@? na ich bzdety o aborcji czy prezerwatywach. Apostazja nic im dodatkowo nie powie poza tym, że ktoś ją spopularyzował na fejsbuniu.
Pytanie do ateistów


@Soojin21: Czuję się niedoreprezentowany pośród różnych możliwych odpowiedzi. Miałem szczęście mieć rodziców rozsądnych i nigdy nie zapisali mnie do tej nonsensownej organizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Soojin21: nie, w tym kraju nawet wśród młodych jest duża szansa trafienia partnerki wierzącej. Nie chcę żeby później przez wypisanie się z kościoła były jakieś utrudnienia. Tym bardziej że to nic obecnie nic nie daje, jakby był podatek kościelny na wzór Niemiec to bym skorzystał