Wpis z mikrobloga

Czy jest jakaś usługa w stylu 10 minute mail dla numeru telefonu? Tzn. są strony internetowe, ale są one płatne (darmowe nie działają bo za duży ruch).

Słyszałem że jest coś takiego dla Play, że po prostu włączasz sobie dodatkowy numer który istnieje chyba przez 2 tygodnie który jest czymś w rodzaju proxy dla twojego głównego telefonu, po czym się dezaktywuje.

Znalazłem coś co nazywa się Xtra Numer w Play, i kosztuje zaledwie 3,69 zł za miesiąc (wolę zapłacić z telefonu operatorowi niż jakimś podejrzanym stronom hostowanym w Rosji), i to powinno spełniać moje oczekiwania, można dodatkowy numer wyłączyć w każdym momencie. Ale pytam się dlatego, że brzmi to trochę inaczej niż to co słyszałem, więc może jest coś jeszcze, i może jest to tańsze.

#play #telefony
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Major303: Była lub jeszcze jest aplikacja "2nr", oferująca taki "wirtualny" numer telefonu.
Ale generalnie, w Polsce, dzięki wprowadzeniu obowiązkowej rejestracji kart SIM, nie masz co liczyć na takie usługi oferowane przez kogokolwiek innego niż operator telefonii. Raczej nikt nie będzie tutaj "ręczył" swoimi danymi.
Ja po prostu mam "śmieciowy" numer z taryfą z rokiem ważności konta po doładowaniu, czyli kosztuje mnie on 5zł za rok.