Wpis z mikrobloga

Ja pakuję pakuję do worka strunowego, odsysam powietrze sprężarką ze starej lodówki a później pakuję dodatkowo do pojemnika plastikowego z jusku wypełnionego wkładami do pochłaniaczy wilgoci. Pla czy Petg może i się tak łatwo nie psują ale PC, nylon czy abs, którymi głównie drukuje łatwo absorbują wilgoć z tego co zauważyłem i po kilku dniach zostawionych w warunkach pokojowych są do wyrzucenia, bo wydruki się rozwarstwiaja...
@Paciulok: @sylwek2k: dzięki . Własnie widziałem ze ludzie trzymają w pojemnikach próźniowych ale mam problem ze znalezieniem w Polsce innych niż takie do żywności - a to za małe jest zeby tam wsadzic rolkę 1kg. Wprawdzie póki co męczę PLA ale taka kilogramowa rolka to mi na chwilę wystarczy i wolalbym zeby nie zmurszała za szybko.
Kup sobie duży plastikowy pojemnik+ ewentualnie dorzuć wkład do pochłaniacza wilgoci. Albo chociaż duże woreczki strunowe zawsze lepsze to niż trzymanie po prostu na biurku w pokoju. Pla to ogólnie nie wymagający filament nigdy nie miałem z nim problemów. Choć na początku swojej przygodny z drukiem 3d nie zwracałem szczególnej uwagi na przechowywanie filamentu. Dużo też zależy od producenta. Czasem są lepszej czasem gorzej jakości...