Wpis z mikrobloga

Sukcesy strajku jak dotąd:
- PiS jest obciachem jakim nawet PO nigdy nie była i nie ma już szansy trafić do młodych
- Przełamane zostało tabu kościoła, można kościoła otwarcie nienawidzić, laicyzacja i wyludnianie się świątyń przyspieszy
- Okno Overtona przesuwa się w lewo - im bardziej wulgarne i skrajne są postulaty strajkujących, tym bardziej domaganie się praw identycznych z tymi na zachodzie wpada w centrum dyskursu politycznego
- Urban z naleśnikiem na głowie

Pewnie nie uda się wprowadzić matriarchalnego homokomunizmu jak to niektórzy sobie na początku wyobrażali, bo retoryka protestów łagodnieje i coraz bardziej przejmowane są przez libków i centrystów, ale i tak jest fajnie
#protest #neuropa #polityka
  • 31
  • Odpowiedz
@Stepanakert: Dodaj do tego:
- ośmieszenie MW i ONR oraz potencjalna kosa ze środowiskami kibicowskimi
- przełamanie Bosaka jako "fajnego" polityka oraz pokazanie innej twarzy Konfederacji
- ewentualnie: młodzi zyskują przeświadczenie, że jest ich wielu, że mogą wyjść na ulicę i że mogą realnie wpłynąć na polską politykę
  • Odpowiedz
@drhab: Ciekaw jestem jak to wpłynie na Konfę. Nie byłbym takim optymistą bo myślę że większość ich wyborców to po prostu są zamordyści, a gadanie o gospodarce to tylko listek figowy.
  • Odpowiedz
@szurszur: Jestem tego samego zdania. Uważam, że PiS się raczej utrzyma (głównie dlatego, że szczury nie mają dokąd uciec), ale ten ruch, który się zrodził, jest wyjątkowy i pozostanie w polskiej polityce na długo. Tak samo jak fenomen Marszu Niepodległości.

@Stepanakert: Myślę, że wpłynie słabiej niż się wydaje. O ile nie wydarzy się coś nieoczekiwanego, mają jeszcze sporo czasu, aby nadrobić straty wizerunkowe i - co ważniejsze - podkraść uciekający
  • Odpowiedz
Pewnie nie uda się wprowadzić matriarchalnego homokomunizmu jak to niektórzy sobie na początku wyobrażali

@Stepanakert: Mam nadzieję, że zauważą to, że PiS swoim odchyleniem w prawo dał lewicy świetny czas na budowanie elektoratu, który za 3 lata może im dać ze 20% w wyborach. Tylko nie zbudują go na skrajnych postulatach.

Trzeba robić to jak Konfa - faszyści ubrali garnitury, zahodowali włosy, ugładzili język i na grzbietach kucy karmionych paróweczkami korwina
  • Odpowiedz
@Stepanakert: ośmieszenie PiS w oczach młodych ludzi to i tak dużo, choćby wyrok TK został opublikowany i na jakiś czas aborcja chorych płodów byłaby zakazana tych zmian już nic nie cofnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Stepanakert: Dodałbym jeszcze orędzie Kaczyńskiego, jasno i dobitnie pokazujące, że Wódz to nie jest ani żaden strateg 5d, ani dobry car ze złymi bojarami, tylko groźny radykał bez skrupułów... Do tego mający największą władzę w kraju...
  • Odpowiedz
@Stepanakert:
- upadek mitu Kaczyńskiego jako wspaniałego stratega rozgrywającego opozycję jak chce
- dobitne pokazanie jak niewiele ma do gadania Morawiecki (ja wiem, że dla wielu to żadna niespodzianka, ale badania opinii publicznej pokazywały lepsze opinie)
- Konfederacja pokazała swoją twarz - Bosak nie taki fajny, Metzen też nie śni tylko o wolnym rynku
  • Odpowiedz
@Stepanakert: A wiesz, że tak już było? W 2007 też tak było, ale po kilku latach to się zmieniło. PiS przestanie rządzić i po kilku latach ludzie większości zapomną bo zaczną się skupiać na aktualnych emocjach. Po czasie ludzie zaczynają pamiętać tylko to co było lepiej, a nie pamiętają już jak było źle. Czas wiele rzeczy zmienia, więc jak dzisiaj masz rację, tak za kilka lat zapewne będzie inaczej.
  • Odpowiedz
PiS jest obciachem


@Stepanakert: zawsze uważałem, że to jest dokładnie ten moment, kiedy coś zaczyna się zmieniać w polityce. nie jakieś wielkie programy na kiju, mądre głowy, itd. PiS mógł #!$%@?ć takie cuda, że w głowie się nie mieściło, ale panował nad uczuciem obciachu. już nie panuje. #!$%@? w nich stało się modne, popieranie ich to wstyd jak beret
to smutne w sumie, że to jest w polityce najważniejsze, ale gdyby
  • Odpowiedz