Wpis z mikrobloga

Mirki od #ogrzewanie taką mam dziwną obserwację z moim znienawidzonym piecykiem ariston 24 cf to normalne..

chodzi że oprócz różnicy temperatury na grzaniu tylko CO z tym co wychodzi z 45-60 stopni i niskim powrotem do 30 stopni.. nie ważne ile chodzi, TAKZE ciśnienie siada na powrocie było zawsze na większym piecyku z min 0,5 bara teraz jak długo mega kosmiczny system programatora aristona daje ciepło, ciśnienie spada poniżej 0,1-0,2 bar..

ich system wbudowanej pompki to aż takie kosmiczne g..no?

i tak musi miec zewnętrzną pompkę, zaś ich pompki nic nie kontroluje

bo taki piecyk albo przegrzewa narastająco albo niedogrzewa..

#budownictwo #dom #mieszkanie #budowadomu
  • 8
@Napleton: podobno wszystkie mają takie gówno.. stare bez elektryki dawały radę ale gdzie takie znajdę?

to nie "wina" programatora (nie w tym sensie że w ogóle jest do d..) ale raczej wina w tym żę każdy nie uwzględnia takich właśnie problemów..

z powrotem utraty temperatury poza zakres programowalny oraz chyba jak widać ciśnienia..
podobno wszystkie mają takie gówno.. stare bez elektryki dawały radę

@nutka-instrumentalnews: No nie bardzo, mam zwykłego nowego kondensata i chodzi jak złoto - równiutko trzyma cały czas temperaturę sterowany termostatem przez opentherm. Małe skoki temp. zasilania sa tylko podczas poboru CWU bo to kocioł 2F.

I pisz jaśniej bo ciężko nawet do końca wykminić z czym masz problem.
@John_archer: już piszę prościej
ten piec nawet w gdy ma dwa pokoje do ogrzania ale w budynku 3 kondygnacyjnym
jest problem programatora w ogole, albo całej konstrukcji tego typu pieców..

stare piece czy nawet junkersy działały bez elektroniki na zasadzie termostatów, w tym gazowych, niektóre nawet bez prądu, co dawało plusy, piece o stosunkowo niewielkiej mocy do 30 kw miały jak na gaz większą pojemność wodą, to coś jakby w większym
@nutka-instrumentalnews: Jakis felerny masz ten kocioł, tez mam nowy kocioł z roku 2020 z instalacja o małej pojemności i nic takiego się nie dzieje, trzyma zadaną temperaturę i cały czas trzyma sobie zasilanie na 41C, powrót 35C. W domu całą dobę 21.5C. Takze to nie jest tak ze nowoczesne kotły tak mają tylko z twoim jest coś nie tak.
@John_archer: mój to średniej klasy w miarę prosty ariston 24 cf.. dom jest większy ma 300 m2 ale grzeje kilka pokoi kominek z płaszczem 28 kw daje radę w 60 procentach

on ma problem z powrotem i ciśnieniem
to jest tak że Twoja chałupa w takim wypadku nie wymusza błędów na nim, a jak są to nie mają wpływu

u mnie jedno wypaczenie to jest 600 zł msc wiecej..
atmosferyk


@John_archer: ale ten ariston akurat paradoksalnie nie jest aż tak źle oceniany w swojej klasie..
jest dość mało awaryjny i prosty w konstrukcji.. ma kilka nawet fajnych rozwiązań, bajpas i te sprawy

na 4 miejscu jest średnio https://najlepszy-ranking.pl/piece-gazowe-dwufunkcyjne/

Problem dotyczy ogólnie tych modeli, zobacz na najprostszą logikę skąd "piec" ma wiedzieć ile grzać?
jak ma elektronikę to musi mieć programator nawet do zabezpieczenia przegrzania, itd, musi zatem liczyć powrót z