Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
Nie macie wrażenia, że przednie oświetlenie miejskich hulajnóg elektrycznych jest za mocne? Dzisiaj dopiero to zauważyłem, że one dosłownie oślepiają mnie, gdy jadę rowerem z naprzeciwka albo idę pieszo. Dla porównania zwróciłem uwagę jak oślepiają mnie samochody i tutaj nie ma tego problemu.
Tyczy się to i Bolta, Hulaja i jeszcze jakiejś inne firmy.

#krakow #gorzkiezale #zalesie #hulajnogaelektryczna
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szwelx: Rozpoczyna się wojna między rowerzystami a hulajnogarzami? To rzecz o której nie wiedziałem, że potrzebuję. ()
  • Odpowiedz
@szwelx: ja jechałam dzisiaj z hulajnoga i stwierdziłam, że ten na hulajnodze ma bardzo słabe światło, w porównaniu do mojego roweru. Ale jak zawrócił i jechał na mnie to faktycznie nieco oślepiające.
  • Odpowiedz
@szwelx: Już do bolta było kiedyś to zgłaszane i w odpowiedzi było: "Wszystko jest ok, tak ma być i jest to homologowane" Ja się pytam jak.. przecież one potrafią oślepiać kierowców w autach i ludzi na chodnikach bez problemu. To oświetlenie powinno być u góry i świecić na drogę a nie na dole i świecić wszędzie.
  • Odpowiedz
@LIBED: zawsze możesz chodzić i zaklejać połowę soczewki w tych hulajkach. Ja miałem ten problem w swojej. Pomogło właśnie zaślepienie połowy soczewki. Ale jak jest homologacja to znaczy, że macie wrażliwe oczy albo ktoś kto tą homologację podpisywał dostał w łapę. Tak na serio to powinni jakoś pomyśleć nad odcięciem tego snopu światła (wystarczy kawałek blaszki u góry w soczewce) bo wali jak długie w samochodzie tylko z mniejszą mocą.
  • Odpowiedz
Rozpoczyna się wojna między rowerzystami a hulajnogarzami?


@HeadH: nie jestem jednym ani drugim, a częstotliwość oślepienia mnie przez hulajnogę na drodze dom - frogshop (100m) jest zaskakująco duża

. Ale pedalarze z tymi swoimi lampkami też czasem nie są lepsi


@beer_man: tylko to są "customowe" rozwiązania, nie ma ich zbyt wiele, a w hulajnogach to dośc masowe.
  • Odpowiedz