Wpis z mikrobloga

Wiecie kto jest największym przegranym ostatnich dni, większym nawet niż prezes i cały pis?

Otóż moi kochani, jest to Konfederacja.

Partia kreująca się na anty-systemową właśnie stała się symbolem uległości PiSowi. W oczach większości ludzi są teraz pudelkiem obecnej władzy, odpowiedzialnym za całą sytuację tak samo jak PiS.
Może i kaczyński nie jest wybitnym strategiem, ale konfederację ograł idealnie.

A mogło być tak pięknie, mogli wstrzymać się od głosu, powiedzieć że o ile są pro-life o tyle chcą skupić się na gospodarce a nie na stwarzaniu sztucznych waśni w narodzie. Że aborcja to fikołek pisu i temat zastępczy przy umierającej gospodarce i padającej służbie zdrowia.

I teraz, kiedy protesty ogarniają cały kraj, Konfederacja mogła pokazać porozumienie ponad podziałami - pójść protestować przeciw PiS, a nie za aborcją. Już teraz do protestujących dołączają różne inne środowiska, i protest z anty-kościelnego zmienia się w anty-rządowy.

Podejrzewam, że zdobyliby w ten sposób znacznie więcej, niż idąc w skrajność i jeszcze się tym przechwalając.
Pokazaliby się jako partia świadoma, nie dająca się łapać na naiwne sztuczki rządu, i być może wyrośliby na lidera protestu, co dodałoby im wielu wyborców.
Zamiast tego, pozbyli się szansy na głosy liberałów i kuców, a konserwatystów i tak nie zyskają, bo tą część wyborców zagospodarował pis. Outstanding move!

#polityka #konfederacja #4konserwy #neuropa #protest #bekazpisu #bekazpodludzi
wkrk - Wiecie kto jest największym przegranym ostatnich dni, większym nawet niż preze...

źródło: comment_16038715081sdvJjjVECe7wDduUu0SBe.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@wkrk: Pisałem to już, zgubił ich całkowity cynizm. Liczyli na to że PiS nie zrobi akcji z TK i że projekt pójdzie do zamrażarki bo Jaro nie chce podpalić kraju. W ten sposób będą mogli bezpiecznie naparzać w PiS z pozycji katotalibanu nie ponosząc za nic odpowiedzialności. A tu proszę, Kaczor odstawił numer i podpalił kraj i nagle trzeba wziąć odpowiedzialność. Dla większości z Konfederatów to pierwszy raz w życiu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@wkrk: Bo to po prostu nie jest partia antysystemowa, tylko zamordystyczna i dla większości z nich gospodarka ma drugorzędne znaczenie.
  • Odpowiedz
@The_Orz: dokładnie. Nie spodziewali się (chyba nawet pis się nie spodziewał xD ), że jaro odwali taki cyrk.
Korwin i konfederacja zawsze mówili różne pierdoły, bo tak na prawdę nikt ich z tego nie rozliczał. A tu nagle trzeba wziąć na klatę konsekwencje pewnych decyzji. Dla konfy to faktycznie nowość :D

@ms93: partia o tym wiedziała, wyborcy nie koniecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@
  • Odpowiedz
@wkrk: to chyba trochę to co Orban zrobił z prawicą na Węgrzech, tzn. pokazać, że na prawo od nich nic nie może istnieć. Wydaje mi się, że w tym momencie Konfederacja straci dużo więcej niż PiS.Chyba nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji, podpisania się pod tym wnioskiem. I jeszcze krzyczą, że Kaczor rozgrywa opozycję, a sami dali się wciągnąć
  • Odpowiedz
@wkrk Poparcie ze striny zwyczajowo w miarę mało konserwatywnych "kucy" dla Konfy spadnie a to bez tego 4% czy też blisko 5% poparcia Konfederacja miała szansę na wejście do Sejmu, narodowcy dawali jedynie te 2%. Konfederaci się przeliczyli, pewnie myśleli że Imperator z Żokiborza wycofa się jak to robił zawsze w drażliwych sprawach(metoda "próbowaliśmy ale nie ma społecznego poparcia") a on tego nie zrobił. Druga sprawa że Konfederaci zawsze mówili skrajne
  • Odpowiedz
@occisor Też tak sądzę, Kaczor lubi brać przykład z Orbana to możliwe że rozpoczął jego manewr z spychaniem Konfederacji z pozycji "skrajnej prawicy", Jobbik dawniej partia oskarżana o sympatie neofaszystowskie dziś jest już umiarkowaną partią o proeuropejskim programie.
  • Odpowiedz
@flumpy_bread: podeślesz linka? Jakoś przeoczyłem. Pewnie nawet jeśli jest tam mniej lub bardziej sensowne wytłumaczenie, to pierwszy przekaz poszedł w świat. I co najśmieszniejsze, nie jest to przekaz od ich przeciwników, ale od samej konfederacji. Więc wycofywanie się teraz z tego, co zrobili, może przynieść jeszcze większe straty, bo "winny się tłumaczy", a już słyszałem kilka głosów, że wycofanie się teraz z poparcia oznacza przyznanie się do bycia takimi samymi
  • Odpowiedz
jest na yt korwintv


@flumpy_bread: to wrzucam też tutaj, żeby dyskusja była pełna i zawierała argumenty wszystkich stron.

Od siebie dodam, że dalej nie trafiają do mnie tłumaczenia Konfy. Jeśli rozumieją faktyczny problem i chcą go poprawić, to po pierwsze - zabrali się do tego od dupy strony - bo trzeba było zacząć od budowy , a po drugie - zaprzecza to heroicznym hasłom o "ratowaniu wszystkich żyć" i "obroniliśmy
wkrk - > jest na yt korwintv

@flumpy_bread: to wrzucam też tutaj, żeby dyskusja by...
  • Odpowiedz
To oni są w końcu całkowicie PRZECIW jakiejkolwiek aborcji, czy za dawnym kompromisem


@wkrk: przeciez tlumacza, ze sa przeciwko aborcji dowolnej i eugenicznej, ale nie przeciwko letalnej (czyli smiertelnego uszkodzenia plodu). zwroc tez uwage, ze to stanowisko czesci konfederacji
  • Odpowiedz
@flumpy_bread:

przeciez tlumacza, ze sa przeciwko aborcji dowolnej i eugenicznej, ale nie przeciwko letalnej (czyli smiertelnego uszkodzenia plodu).


No to też nie dobrze, bo jednak aborcja eugeniczna ma sens i swoje powody. Czyli jeśli dziecko ma chociaż cień szansy urodzić się żywe (chociaż śmiertelnie chore), to ma się urodzić żywe, pomimo tego że przez całe swoje bardzo krótkie życie będzie cierpiało (razem z rodzicami). Dla mnie to jest barbarzyństwo i tu się zupełnie z konfederacją nie
  • Odpowiedz
Czyli jeśli dziecko ma chociaż cień szansy urodzić się żywe (chociaż śmiertelnie chore), to ma się urodzić żywe, pomimo tego że przez całe swoje bardzo krótkie życie będzie cierpiało (razem z rodzicami). Dla mnie to jest barbarzyństwo i tu się zupełnie z konfederacją nie zgadzam.


@wkrk: no ale to nie jest mowa o urodzeniu sie smiertelnie chorym, tylko o urodzeniu sie martwym/bez mozgu itd

Części konfederacji, ale po wynikach sądząc,
  • Odpowiedz
jak na moje to wczoraj bardzo dobrze wytlumaczyli swoje poparcie przeciwko aborcji eugenicznej a za aborcja letalna


@flumpy_bread: jeśli posłowie Konfederacji nie przewidzieli, co się stanie w Polsce po ogłoszeniu wyroku TK, to nie powinni brać się do polityki. A jeśli przewidzieli, to są cynicznymi manipulantami.
  • Odpowiedz