Wpis z mikrobloga

Ostatnie dni pokazały, że popularne na tagu hasło "Polska to kraj cuckoldów" jest aktualne i prawdziwe jak nigdy. I mam wrażenie, że "sprawa" jest całkowicie przegrana. Tak, panowie, gówno mamy do gadania, gówno mają dogadania wartości takie, jak logika, fakty, nauka, merytoryka. Żyjemy w kraju, gdzie debata publiczna charakteryzuje się rozhisteryzowaniem, rozemocjonowaniem, agresją i chamstwem (tak, wiem, odkryłem Amerykę). Gdzie banda, nie nazywajmy tego inaczej, chuliganek robi na ulicach co chce, a służby nie reagują. Gdzie w sejmie banda podstarzałych histeryczek może odwalać cyrki godne parlamentu w krajach bałkańskich albo w złotych czasach na Ukrainie, i nie ma kto zaprowadzić porządku. Nigdy chyba w historii nowoczesnej nie mieliśmy tak dobitnego przykładu, że "słabszej" płci wolno więcej, nawet (a może przede wszystkim) więcej złego. I one śmią rzucać z mównicy sejmowej hasła o kraju "nieprzyjaznym kobietom" i "piekle kobiet". W kraju matriarchalnym, w kraju, w którym mamy jeden z najmniejszych odsetków gwałtów i przemocy domowej wobec kobiet, gdzie prawo i administracja na każdym kroku sprzyjają kobietom (sprawy rozwodowe to taki najbardziej wyświechtany przykład). I z tego co widzę, naprawdę niewiele osób to dostrzega, a ten kto dostrzega, często jest narażony na ostracyzm.

#przegryw #p0lka
  • 25
  • Odpowiedz
@WiktorekS: udowodniłeś tylko dokładnie to, co napisałem w pierwszym wpisie: brak logiki. Wyciągasz błędną korelację dotyczącą wymienionych przez Ciebie wskaźników i tkwisz w błędnym przekonaniu, że tylko parytet jest dowodem uznania praw kobiet. Nie ma z czym dyskutować, mogę tylko polecić sprawdzenie, ile kobiet pracuje w zawodach ciężkich i niebezpiecznych. I zastanowić się nad tym, jaki to tajemniczy powód może stać za mniejszymi zarobkami na wolnym rynku.

No i klasyczny
  • Odpowiedz
wyginaj do Arabii :)


@kaeres: a ty i inne "uciśnione" do Szwecji albo Holandii, bo to wam cały czas coś nie pasuje i to wy utrudniacie ludziom życie. Tylko przeszkolcie się wcześniej z technik "antygwałtowych", np. głośnego mówienia "nie".
  • Odpowiedz
A największe cyrki w sejmie to bezsprzecznie #!$%@?ą szury z konfy, więc twój płacz na przedstawicielki Lewicy wieje hipokryzją.


@Brzoza_aimiejej96: żeby miała miejsce hipokryzja, musiałbym popierać Konfę. Nie wiesz tego i nie masz żadnych przesłanek, żeby tak twierdzić. Reagujesz po prostu emocjonalnie, bezmyślnie, na zasadzie skojarzeń i haseł, które gdzieś usłyszałaś i wyczytałaś. Nie odpowiadasz merytorycznie, tylko brniesz w swoje urojenia i domysły. Udowadniając w stu procentach to, o czym
  • Odpowiedz
@BrockLanders: brak badan wskazujacych na wyzszosc intelektualna mezczyzn nad kobietami, ktorych jest wiecej w polskim spoleczenstwie. Wiecej tez kobiet niz mezczyzn jest absolwentkami szkol wyzszych.

Wiec albo subiektywnie (bo brak jest badan na to wskazujacych) oceniasz ze dysproporcja kobiet na kierowniczych stanowiskach wynika z ich mniejszej inteligencji wzgledem mezczyzn albo zauwazasz ze cos jest nie tak, skoro wiekszosciowa grupa spoleczna stanowi mniejszosc na stanowiskach kierowniczych.
  • Odpowiedz