Wpis z mikrobloga

Czołem #pcmasterrace - za radą kilku Mirków porzuciłem idee kupna gotowca z allego (Wielkie dzięki za powstrzymaniem przed dramatycznym w skutkach posunięciem ( ͡° ͜ʖ ͡°)) kilka godzin zabaw z purepc, fanboyem, #xkom i morele złożyłem wstępnie coś takiego: https://www.x-kom.pl/lista/ea4u2vltj spójrzcie na to i co Wy na to? x-kom skusił mnie ceną karty graficznej (czy słusznie?) brakuje mi tutaj chłodzenia (zestaw złożyłem na podstawie propozycji z fanboya - https://tiny.pl/7nwdq) w tym zestawie nie ma wymienionego chłodzenia - czy powinienem go dodać? -w tym zestawie zmieniłem kartę graficzną - aaa jeszcze jedno pytanie potrzebuje aby komputer miał wi fi - Czy muszę zmienić kartę główną na jakąś która pozwala na odbieranie wifi - czy można dołożyć jeszcze jakiś moduł który to umożliwi?

z góry dzięki za porady -sugestie, i wszelkie zjebki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 17
  • Odpowiedz
@ksiaze-ciemnosci997: zmień sklep. ten procesor nie powinien kosztować 800zł tylko ~700
ram ma być w dwóch kościach nie jednej.
ta obudowa ma tylko 1 wentylator fabrycznie, za mało. rg4 ma 3, albo inne wersje sg też mają więcej.
to nie jest dobry moment aby płacić 1400zł za bardzo średnią wersję rtx 2060
  • Odpowiedz
@PanPrezes_PL: ta to pisz teraz do tych sprzedawców, żeby Ci wystawili że zezłomowali sprzęt i licencja już nie jest na tym kompie używana, już widzę jak patrzą na Ciebie jak na debila XD.

Kto normalny by odsprzedawał używanego windowsa za 5 czy 10 % ceny? Jak można by go spokojnie sprzedać za 80% ceny.

Klucz oem można odsprzedać w EU, ale trzeba spełnić pewne warunki.
  • Odpowiedz
@ksiaze-ciemnosci997 no moze pokombinuj z tym windowsem zeby taniej ogarnac :) wtedy doloz na ssd 1tb i bedzie git :) ofc nvme tak jak masz. Zabraknie ci troche przestrzeni 500gb to malo. Zrob sobie partycje na windows 64gb ( 64x1024mb ) no i bedzie spoko :) nie jest to monster ale pograsz na ultra w fullhd jak opetany :)
  • Odpowiedz
@ksiaze-ciemnosci997: Już było pisane, ale na wszelki wypadek jeszcze raz - nie bierz jednej kości RAMu z 16 GB, tylko 2 po 8. Możesz sobie popatrzeć na testy na YT single vs dual channel jak masz jakieś wątpliwości.
  • Odpowiedz