Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki,

Tak wiem, mogę sobie jutro zadzwonić i zapytać ale trwa dyskusja z żoną i potrzebuje argumentów na już :D Ile muszę założyć na montaż instalacji #lpg w #honda Civic IX 1.8? Najlepiej Stag albo BRC :) Dobrze szacuje zakładając 2500zł?

#samochody
  • 28
@Aerwin:
Pytałem kiedyś z ciekawości jednego z bardziej renomowany gazowników w Kato to dostałem taką wycenę :

Sterownik STAG Q-Box (5 lat gwarancji na sterownik)
Reduktor KME TUR do 200 PS
Wtryskiwacze Barracuda montowane pojedynczo - trwałość na poziomie 200 000 km
Filtr gazu Ultra 360
zbiornik 44-49 l w miejsce koła zapasowego (rozmiar do ustalenia)
wlew pod klapką obok wlewu benzyny
pokrowiec na koło zapasowe
emulator poziomu Pb

przewody fazy
@Aerwin: BRC będzie droższe w serwisie pogwarancyjnym. Cena mocno zależy od miejsca gdzie będziesz montował. Jak mieszkasz gdzieś daleko od większego miasta to jest szansa że zmieścisz się w budżecie.
@biskup2k: no właśnie Kraków, więc tutaj nawet już wiem do których serwisów musze celować.

Cholera przekrocze budżet o pare koła :D Ciężko będzie to uargumentować
@biskup2k: W tamtym roku jeszcze średno wychodziło mi jakieś 15k rocznie, ale w tym przez pandemie nie wiem czy 5 zrobiłem :D Zwrócić się zwróci, ale chodzi o to że mieliśmy założony pewny budżet i konieczność LPG, a trafił się fajny egzemplarz, który przekracza budżet o 12%. W dodatk nie ma instalacji więc dolicająć koszt instalacji takiej już się robi 17,5% powyżej założonego budżetu a to powoduje że mi się już
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aerwin: niestety, ale poniżej 3k to nawet bez sensu z chodzic. 3500kPLN załóż, zwrot max 2lata w pesymistycznym scenariuszu, bo zależy od faktycznego przebiegu i roznic w cenie LPG/PB
@Aerwin: rok temu zakładałem STAG-a po lekkiej negocjacji 2500 w lubelskim z lepsza elektronika bez żadnych tańszych zamienników. Jeździ póki co jak bajka, na liczniku 30kkm
@junoreactor: no ja w ufo też mam staga ale już kupiłem z zamontowana instalacja :) jeszcze się sam waham bo jednak drogo wychodzi i nie wiem cyz jest sens aż tak przepłacać żeby się przesiąść z VIII na IX
@Trique: @Crow7422: @bb89: @biskup2k:

Mirasy wybaczcie że wołąm :) Dostałem taką wycenę w sumie od polecanego na forach serwisu:

Kalkulacja montażu instalacji LPG do HONDA CIVIC 1.8 140KM

Sterownik QNEXT PLUS
Reduktor R01-150
Listwa wtryskowa W01
Przewidywany zbiornik 34/41L
Wlew w zderzaku (wlew pod klapką paliwa +100zł)

Koszt kompletnego zestawu wraz z montażem to 3200zł z VAT.

Przewidywany czas montażu z diagnostyką silnika