Wpis z mikrobloga

#polska #slask
Byłem w ten weekend u siostry, która kupiła sobie mieszkanie w kamienicy w Chorzowie. Siostra nie jest z górnego śląska, ja też. Takiego szoku, to dawno nie doznałem. Zastanawiałem się, czy ja jestem w Polsce czy gdzieś daleko na wschodzie za granicą z Polską. Takiego syfu i patologi to ja dawno nie widziałem. Śmieci walają się wszędzie. 90% budynków pomazane w jakieś kibicowskie rzygi. Capiło często moczem. Budynki brudne i żadnych remontów. Grupy patologii z piwem w ręku. Te familoki to jakaś trauma z brudną, kruszącą się cegłą. Co 100 metrów lombard. Ja pierdzielę...w życiu nie kupił bym w takim miejscu mieszkania. Zaznaczam, że to nie jest (podobno) najgorszy rejon czy dzielnica. Blisko centrum. No po prostu się załamałem, że takie miejsca są w Polsce. I nie, nie jestem z Warszawy, tylko z Opolszczyzny.
  • 11
@Devillo777: no niestety zaniedbane kamienice w centrach miast są wszędzie, a nie tylko na Śląsku, zwłaszcza jeżeli wokół są mieszkania komunalne. Nie zniechęcaj się do Śląska, zamiast tego odwiedź Nikiszowiec, park śląski, zobacz strefę kultury w Katowicach (tak się chyba nazywa to gdzie jest spodek, NOSP i muzeum śląskie), dolinę 3 stawów, kopalnie Guido, radiostacje w Gliwicach. Ogromnym plusem jest to, że jeżeli wyjedziesz poza ścisłe centra miasta to obrzeżne dzielnice
@fibonaczi: Mojej siostrze to nie przeszkadza, bo mieszkanie ma naprawdę przestronne i świetnie wykończone. Chodziło jej bardziej o komunikację (a ta jest naprawdę dobra na śląsku), bo pracuje w Katowicach.
@Devillo777: no to jak jej okolica nie przeszkadza i mieszkanie wsrod patoli to fajna masz siostre ( ͡° ͜ʖ ͡°) sama sobie tak wybrala, bo bylo tanio. Jest w okolicy wiele porzadnych osiedli ale mieszkania kosztują wiecej. Nie ttzeba sie wtedy wstydzic jak ktos przyjedzie w odwiedziny