Wpis z mikrobloga

Czy mógłby ktoś doradzić mi z wyborem keyboarda? Chcę sobie kupić coś do pogrania wyłącznie w domu, bez żadnych aspiracji profesjonalnych. Nigdy nie miałem do czynienia z żadnym instrumentem, w związku z czym moja wiedza jest bardzo ograniczona w tym temacie. Nie mam zamiaru również przesadzać z ceną. Póki co wpadły mi w oko dwa modele casio:
https://casiomusic.pl/porownywarka/produkty/99-10395/
Czy jest szansa dorwać coś lepszego w tej cenie? Na co konkretnie zwracać uwagę? Wymóg to możliwość podłączenia słuchawek.
#keyboard #kiciochpyta #instrumenty #pianino
  • 4
@H4LC1K: to ja bym celował przede wszystkim w conjamniej 5 oktaw (61 klawiszy). Następnie w dynamiczną klawiaturę. To jest chyba minimum żeby coś tam sobie pograć i czerpać faktyczną przyjemność z gry. Co do konkretnych modeli to się nie wypowiem ale z tych co wrzuciłeś to tylko ten drugi bym rozpatrywał ze względu właśnie na liczbę klawiszy
@H4LC1K: polifonia 12 to porażka, 32 to komfortowe minimum. Jak wyżej, 61 klawiszy to też minimum. Niezbędne minimum to dynamiczne / aktywne / czułe klawisze (różnie to sprzedawcy nazywają), więc odpadają obydwa które wkleiłeś.

Albo używka, albo szukaj czegoś mniej firmowego.

I przygotuj się na to, że na 61 klawiszach nie zagrasz 90% fajnych kawałków z youtube, ale i tak ich nie zagrasz przez najbliższe kilka lat, więc to nie jest