Wpis z mikrobloga

@Czauczesko: pamiętaj, że nie musisz tego zgłaszać od razu na 986, czy 112.
Możesz mailem do straży miejskiej,
możesz na stopagresjidrogowej swojego województwa. Ponoć SM w Szczecinie jest bardzo upierdliwa i - mimo że nie musi - wzywa na przesłuchania. Bagiety jakoś rzadko kiedy to robią, gdy sprawa jest oczywista. I u bagiet dostajesz list z wynikiem interwencji, u SM nie.

Jedyna różnica to taka, że mandaty z SM idą do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Czauczesko: ja tego nie ogarniam. Mógłby się przecież normalnie, legalnie zatrzymać na prawym pasie, ale nie. Bo św. Przepustowość zostanie naruszona!
  • Odpowiedz
Jedyna różnica to taka, że mandaty z SM idą do kasy lokalnej (nie pamiętam na którym szczeblu - czy miasto, powiat, czy województwo),


@miras_m: Idą do kasy samorządu, który stworzył SM. W przypadku Szczecina i innych dużych miasta, czyli na prawach powiatu to nie ma podziału na gminę i powiat, bo to i tak ten sam urząd.
  • Odpowiedz
jeśli nie ma zakazu zatrzymywania się i linii ciągłej to jak najbardziej może.


@Krupier: No nie bardzo. Jeśli jest zdefiniowany sposób postoju np właśnie poprzez znak D-18 z tabliczką to postój może być tylko w taki sposób jak jest określony:

Art. 46. Zatrzymanie i postój pojazdu - zasady ogólne

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany stosować sposób zatrzymania lub postoju wskazany znakami drogowymi.


Jeśli nie byłoby znaku D-18 to można by było
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: faktycznie, masz pan rację. Do tego postój jest zabroniony "na jezdni obok linii przerywanej wyznaczającej krawędź jezdni oraz na jezdni i na poboczu obok linii ciągłej wyznaczającej krawędź jezdni" więc w tym miejscu rzeczywiście zostaje tylko parking.
  • Odpowiedz