Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@L3stko: ile wpłacasz na fundację lub bezpośrednio do osoby która ma warzywo lub inne tak ciężko uszkodzone dziecko, że musi zrezygnować ze swojego życia (i pracy), żeby latorośl mogła "żyć"?
  • Odpowiedz
@10129: o to że najpierw rząd lewicy przyjmuje Konstytucję z art. 38 o prawnej ochronie życia, podpisuje to Aleksander Kwaśniewski, a później Jerzy Buzek (obecnie w Koalicji Obywatelskiej) funduje nam ustawę definiującą że dziecko jest istotą ludzką już od samego poczęcia. Ale wina wszystkiemu jest Konfederacja. To tak w skrócie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@L3stko: wypada czytać ze zrozumieniem. W rozumieniu (tej) ustawy. Więc jest to wyjątek od reguły. A reguła jest taka, że pod wzgledem prawnym momentem pojawienia się czlowieka jest moment narodzin. Dlatego nie ma zasilku pogrzebowego na poronienie, płód nie ma numeru w ewidencji ludności czy wzgledem plodu nie ma zastosowania art 148kk - przynajmniej tak dotych as bylo - teraz to juz nie wiadomo bo katoluban mamy.
  • Odpowiedz
@L3stko: @maniac777 ladnie to ujal. Skoro taka definicja jest w obrocie prawnym to dlaczego plod nie ma nr pesel, nie m zasiku pogrzebowego przy poronieniu itp?
Stosowanie definicji wybiorczo tak jak komus pasuje to nie prawo - to gwalcenie prawa. Po to sa definicje zeby definiowaly cos "na stale" a nie raz A to A a innym razem A to B.
Poprostu zenada jakie fikolki sie stosuje tylko po
  • Odpowiedz
@L3stko: ok, tylko czegoś tu nie rozumiem. jeżeli TK orzeka o zgodności ustawy/prawa z konstytucją to bazuje na definicji zawartej w konstytucji, nie w ustawie. Jak konstytucja definiuje 'człowieka'?

bo korzystanie z definicji zawartej w 'podrzędnym' akcie do rozumienia aktu nadrzędnego wydaje się być nieco wątpliwe delikatnie mówiąc.
  • Odpowiedz
ale prawo jest błędnie napisane człowieku


@niekrytykrytyk66969: ale jemu nie chodzi o to czy ustawa jest błędnie napisana definiująca człowieka. jemu z tego co zrozumiałem chodzi, że biorąc pod uwagę jak jest aktualnie prawo napisane decyzja TK jest uzasadniona. Aby była inna trzeba by zmienić prawo wcześniej.
  • Odpowiedz