Wpis z mikrobloga

Jestem ciekaw kiedy wszyscy załapią, że wyrok TK dotyczy aborcji eugenicznej a nie np aborcji dziecka z gwałtu czy ciąży zagrażającej życia matki.
W takim przypadku "piekło kobiet" jest trochę nietrafione.
#protest #pieklodzieci
  • 69
  • Odpowiedz
  • 5
@Gon70 też prawda. Według mnie temat specjalnie podgrzany na potrzeby koronawirusa ale rząd nie spodziewal się że większość ludzi nie zainteresuje się tą sprawą bardziej niż tylko poprzez czytanie artykułów w GW
  • Odpowiedz
@potatolot: Artykułem 38. Konstytucji Trybunał Konstytucyjny może tłumaczyć całą obecną ustawę. Więc oczywiście, teraz nienazywana po imieniu "aborcja eugeniczna", ale następnym razem znikną kolejne kawałki tortu. Godek już mówiła, że trzeba będzie się zająć dziećmi z gwałtów. Proste jest słuszny, a część osób zdaje sobie sprawę z dalszych działań TK.
  • Odpowiedz
  • 1
@Niedowiarek zabicie dziecka z downem to napewno fascynujące przeżycie.
Ogólnie to nie było ustawy a wyrok TK tak naprawdę nie zmienia nic. Najlepiej aby nasz ukochany sejm zajął się tą sprawą i rozdzielił te dwa przypadki
  • Odpowiedz
  • 7
@kamil-ka co do dzieci z gwałtów to według mnie aborcja powinna być zakazana. Szczególnie jeżeli dziecko jest zdrowe. Rozumiem cierpienie kobiety zgwałconej i to że to dziecko będzie przypominać o gwałcie przez następne 9 miesięcy. Ale dziecko tym bardziej nie jest winne niczemu i zabicie go jest morderstwem. Po urodzeniu matka może oddać dziecko do okna życia
  • Odpowiedz
@potatolot: Też uważam aborcję za coś złego, ale ewentualna nowelizacja ustawy zaszkodzi nie tym, którzy biorą wszystko co na drzewo nie ucieka, a właśnie tym planującym dzieci. Drugi wymiar jest czysto logiczny. Zabieg nie jest przeraźliwie drogi w innych krajach UE. Co z tego, że u nas nie będzie można dokonać aborcji w danym przypadku, skoro można to zrobić w innym kraju?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 88
@potatolot: Dlatego usunąć należy zlepek komórek nazywany płodem, a nie dziecko. Kobieta też nie jest tu niczemu winna. Aborcja w takim wypadku powinna być dopuszczalna i zależeć tylko od decyzji kobiety.
  • Odpowiedz
  • 1
@JackDaniels wątpię abyś chciał aby ktoś nazwał Cię zlepkiem komórek i Cię abortowal gdybyś był takim dzieckiem.
Wszyscy powinni mieć prawo do życia nawet "zlepek komórek"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@potatolot: W jaki sposób miałoby być to możliwe? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Wymyślanie takich rzeczy jest absurdalne. Zaraz się okaże że plemniki i komórki jajowe też mają świadomość i jest im przykro jak się nie połączą ( ͡ ͜ʖ ͡) Rozumiem - empatia i tak dalej,
  • Odpowiedz