Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj na proteście w Katowicach. Bardzo pozytywnie zdziwiła mnie ilość ludzi, również mężczyzn. I to nie jakieś tam aktywistyczne "lewactwo", które już na poziomie ubioru się wyróżnia. Tylko po prostu przeciętni ludzie w przeróżnym wieku. Generalnie było "super", jeśli można nazwać maszerowanie z takiej okazji za coś fajnego. Jednego tylko nie rozumiem. Po kiego diabła ludzie skandowali obraźliwe hasła na tych policjantów? Policjanci, którzy przez cały czas jak byłem na proteście (2h) po prostu stali i pilnowali porządku. Mimo że teoretycznie z racji pandemii mogli by rozkurzyć pewnie nas w 5 minut. Czasem zastanawiałem się czy ludzie tam przyszli pokazać środkowy palec PiSowi itd. Czy policji. Bo częściej hasła antypolicyjne, niż antypisowskie. A już darcie mordy "ściągnij mundur, przeproś matkę" lub teksty, że matka się Ciebie wstydzi to jest serio słabe. Poważny temat, który powinien zjednoczyć jak najwięcej ludzi a na protestach jechanie po bezproblemowej policji, trudno tym zachęcić wiele osób do udziału.

W innych miastach też to tak wygląda? Czy Katowice są jakimś wyjątkiem. A może to jakaś tradycja, że dla zasady się jedzie po policji, jakby było się na meczu?

#protest #aborcja #katowice #slask
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@selawi: No to tutaj też było, choć średnio pochwalam na protestach takie hasła, ale może zbyt idealistycznie podchodzę do tego i stwierdzam, że da się bez wulgaryzmów. No, ale kiedy policja naprawdę zachowuje się w porządku, pełna kultura, robią swoją robotę itd. Po kiego grzyba po nich jechać? A zamiast sebkowego "kto nie skacze ten z policji", można by po prostu zmienić na "kto nie skacze ten za pisem" i
  • Odpowiedz
@muwieszeptem: No ok, tak jak mówię – może jestem inaczej wychowany, ale wulgaryzmu wykrzykiwane przez tłum w moim przekonaniu nie sprawiają, iż są one mocniejsze. Ale już zostawmy to '#!$%@?ć pis', co Ci policjanci robili, że co chwile jakieś wrzuty na nich były?
  • Odpowiedz
@AvantaR: Spoko dzisiaj już dla odmiany w Katowicach pałują i gazują więc skandowanie chyba było słuszne. Wczoraj zresztą byli mocni szczególnie do najmłodszych uczestniczek protestu, które spisywali nawet w ramach wygwiazdkowanego hasła o PiS xD
  • Odpowiedz
@AvantaR: to najwyraźniej dalej nie rozumiesz powagi sytuacji skoro bóldupisz o przekleństwa. Co mają krzyczeć? SERDECZNIE PROSIMY ZOSTAWCIE NASZE MACICE? Śmieszne. Na pewno się przejmą


@muwieszeptem: A myślisz, że się przejmą jak dorzucisz do tego "#!$%@?"? IMO nie. Ale po raz kolejny piszę – nie o tym jest ten wpis.
  • Odpowiedz
Spoko dzisiaj już dla odmiany w Katowicach pałują i gazują więc skandowanie chyba było słuszne.


@drsteve: No to dzisiaj niech skandują. Wczoraj pałowali i gazowali kogoś?
  • Odpowiedz
@AvantaR: Naprawdę żyjesz złudną nadzieją, że gdyby tego nie robiono wczoraj, to sytuacja dzisiaj by wyglądała zupełnie inaczej? Mi wystarczy choćby spisywanie za wolność słowa w słudze jedynej słusznej partii rządzącej.
  • Odpowiedz
@AvantaR: Naprawdę żyjesz złudną nadzieją, że gdyby tego nie robiono wczoraj, to sytuacja dzisiaj by wyglądała zupełnie inaczej? Mi wystarczy choćby spisywanie za wolność słowa w słudze jedynej słusznej partii rządzącej.


@drsteve: Nie, nie żyję żadną nadzieją. Po prostu #!$%@? po policjancie, który stoi i nic nie robi to jest dla mnie jakieś nieporozumienie. Nie wiem, może czegoś wczoraj nie widziałem, ale to nie tylko moja opinia odnośnie
  • Odpowiedz
@AvantaR: Stoił i nic nie robił to sam protest, nie widziałem ani nie słyszałem żeby ktoś wrzucał policjantom którzy kierowali ruchem marszu czy ulicznym. Nikt nie skakał po radiowozach i generalnie zero prowokacji.
Po co na początku bronili siedziby PiS, a potem "dostępu" do kościoła? Ludzie chcieli tylko znicz postawić, a oddziały broniące większe niż na niejednych derbach piłkarskich z czasów kiedy PO robiło porządek z kibolami.
  • Odpowiedz
Stoił i nic nie robił to sam protest, nie widziałem ani nie słyszałem żeby ktoś wrzucał policjantom którzy kierowali ruchem marszu czy ulicznym. Nikt nie skakał po radiowozach i generalnie zero prowokacji.

Po co na początku bronili siedziby PiS, a potem "dostępu" do kościoła? Ludzie chcieli tylko znicz postawić, a oddziały broniące większe niż na niejednych derbach piłkarskich z czasów kiedy PO robiło porządek z kibolami.


@drsteve: W jaki sposób
  • Odpowiedz
@AvantaR: Obrońca reżimu jest jego częścią. Służba w tej formacji w dzisiejszych czasach jest równie zaszczytna co służba w ZOMO. To nie protestujący stoją tam w pełnej zbroi wyposażeni w pały, zastraszając zgromadzonych ludzi, gotowi w każdym momencie przemocą rozpędzić tłum. Trzeba tym ludziom jak najszybciej dosadnie przekazać że stoją po złej stronie barykady. To wszystko.
  • Odpowiedz
@AvantaR: to tez swiadczy jaka opinie wyrobila sobie polska policja wsrod tych normalnych ludzi :) generalnie jestem bardziej za #!$%@? pisu niz policji, wiec sie zgadzam, ale no coz. To policja stala na 1 linii wiec i jej sie oberwało
  • Odpowiedz